Wpis z mikrobloga

Mirki,jestem na zleceniu, w umowie mam 7 dni okresu wypowiedzenia. W lutym będę szła na l4.
Wypowiedzenie lepiej dać na te 7 dni przed l4 ,czy nie zwracać uwagi na okres wypowiedzenia i po prostu iść na l4?
Pytam tak o ,o Waszą opinię. Jak wy byście zrobili? Jest jakaś różnica?
#praca #prawopracy #pytanie
  • 9
@Marosie_: wydaje mi się że jak dasz wcześniej to stracisz pracę zanim pójdziesz na zwolnienie więc nie będzie ono płatne inna sprawa to czy w ogóle opłacasz składkę chorobową bo jest dobrowolna na zleceniu
@Marosie_: no i jeszcze jeden szczegół

Prawo do zasiłku chorobowego nabywasz po upływie ustalonego okresu ubezpieczenia (okres wyczekiwania). Okres ten jest zróżnicowany w zależności od charakteru ubezpieczenia.


Jeśli podlegasz ubezpieczeniu chorobowemu:

obowiązkowo – prawo do zasiłku nabywasz po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego,
dobrowolnie – prawo do zasiłku nabywasz po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego.
Do okresu Twojego ubezpieczenia zalicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu
  • 0
@darek-jg: No jakby zaliczam się już, pracuje 10 miesięcy, wiec jestem już po okresie wyczekiwania ;D Czytałam na necie ,że nawet jak dam w ostatni dzień pracy ,to normalnie będę miała płacone l4 ale przez ZUS. Nie pracodawcę. Wiesz coś na ten temat?