Wpis z mikrobloga

Myślę o zakupie mieszkania gdzieś na wschód od Warszawy, bo w samej stolycy drogo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktoś mieszka np. w #zabki #zielonka #wolomin i byłby w stanie powiedzieć jak się mieszka? Do szczęścia potrzeba mi głównie siłowni, basenu i sklepów spożywczych, a że mam pracę zdalną, to nie musiałbym się codziennie przedzierać do wawy. Ciężko jest nawet znaleźć jakieś inwestycje w budowie, albo ja coś źle szukam. Dewi przestali budować w oczekiwaniu na socjal od tuska? #warszawa dla zasięgu
  • 21
  • Odpowiedz
@myktta:
-Brak sensownego zagospodarowania przestrzennego, więc masz sporo patodeweloperki budowanej gdzie popadnie;
-Wysoka przestępczość w skali kraju;
-Rano korki praktycznie w każdą stronę, i od Łodygowej i od Chełmżyńskiej i od Żołnierskiej...
-Lubisz dzieci? To mam dobrą wiadomość, bo to gmina z najwyższym (albo jednym z najwyższych) przyrostem naturalnym w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°);
-Okolice Piłsudskiego/Warszawskiej smród w zimie od smogu i pobliskiej zlewni;
-Jak nie
  • Odpowiedz
@myktta: Jeśli chodzi o ząbki to przestali budować bo skończyło się miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ruszyli nawet budowę która od 6 albo więcej lat stała w miejscu.
Siłownie są ze 2 co najmniej, basen jest, sklepów kilka też znajdziesz. Z większych wad to korki, i patologia w niektórych okolicach.
  • Odpowiedz
  • 0
@pamareum: Rozważałem pruszków jak był jeszcze stary, dobry bk2%, ale nie potrafiłem nic sensownego znaleźć tam, a i odległość od siłowni/basenu nieciekawa. Ja bym chyba jednak wolał na wschodzie, bo bliżej do Łomży.
  • Odpowiedz
@myktta: to może po prostu łomża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no, ogólnie da się tutaj żyć, tragedii nie ma, w końcu trochę monitoring miejski zaczeli robić. Ogólnie w porównaniu do pruszkowa to jest taniej, i trochę spokojniej? Przejazd ząbki - pruszków zajmuje zależnie od godziny jazdy, o 25minut do 2h
  • Odpowiedz
@myktta: ja tak samo wybierałem pod kryterium siłownia/basen/sklep i dojazd do centrum Warszawy (czas/odległość) i wygrał Pruszków. Zależy jak często jeździsz do Łomży, bo jak raz w miesiącu to bez przesady
  • Odpowiedz