Wpis z mikrobloga

Kto z Was ma albo miał na co dzień do czynienia z takim miernikiem jak UNI-T UT-33A+ i jak on mierzy? Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, można już kupić za niecałe 65 zł a fajnie byłoby mieć coś co ma automatyczną zmianę zakresów. True RMS czy wykrywania przewodów pod napięciem nie potrzebuję. Mam obawy czy wskazania nie zaczną się rozjeżdżać po bliżej nieokreślonym czasie i czy nie jest on przypadkiem tylko rozdmuchany marketingowo. Kiedyś takie tanie multimetry jak DT 830B to był dobry sprzęt, teraz zakup czegoś takiego to kompletne nieporozumienie. Kiedyś były stosowane w nich rezystory przewlekane i kondensatory, teraz wszystko poszło w miniaturyzację i są malutkie elementy SMD i nie ma nawet żadnego potencjometru do kalibracji ICL 7106 który jest sercem wielu takich mierników. Ciekawe jak to jest z tym modelem i czy warto kupować? Oglądałem porównanie co do dokładności z innymi miernikami w laboratorium metrologii AGH, bo jest taki fajny kanał na Youtube i całkiem dobrze ten miernik wyszedł ale nie wiem czy warto się tym kierować.

#elektronika #multimetr
  • 4
  • Odpowiedz
Oglądałem porównanie co do dokładności z innymi miernikami w laboratorium metrologii AGH, bo jest taki fajny kanał na Youtube i całkiem dobrze ten miernik wyszedł ale nie wiem czy warto się tym kierować.


@daro1: a lepiej czym subiektywna opinią anona mirka? Kupuj czlowieku 70 zł w dzisiejszych czasach to zero złotych. Masz gwarancje poza tym. Nie żyj w strachu.
  • Odpowiedz
@daro1: w tym przedziale cenowym co byś nie kupił będzie dobre, a UNI-T jest dobrym wyborem właśnie z uwagi na to, że to jest całkiem niezła marka, a nie garażowa produkcja. Wskazania raczej się nie rozjadą, prędzej przełącznik zakresów wytrze no i oczywiście przewody pomiarowe najlepiej od razu kup lepsze.

Kiedyś były stosowane w nich rezystory przewlekane i kondensatory, teraz wszystko poszło w miniaturyzację i są malutkie elementy SMD i nie
  • Odpowiedz