Wpis z mikrobloga

@schreder jak masz mieszkanie developerskie i jak chcesz porządnego, takiego co pod każdą drobna wada się podpisze to lepiej szukaj z poza Trójmiasta. Tu się wszyscy znają z developerami a to też ich pracodawcy, koledzy czasem. Miałem lokalnego odbiorcę mieszkań, z uprawnieniami inżyniera itp. Większe wady, krzywizny itp fajnie wyłapał ale jakieś drobne rzeczy albo dyskusyjne to już nie chciał podpisywać tego swoim nazwiskiem.
@schreder możesz zapytać w madaveli.pl
Z dokumentacja to musialbys zapytac. Ja miałem mieszkanie developerskie i wszelkie wady były zaznaczane kreda lub taśma. Ma też termowizje. Gość punktualny. Ja byłem zadowolony.
@schreder ale nie wiem czy aż taki sens jest sprawdzania z rynku wtórnego. Ścian już chyba nikt nie będzie prostował. Ale termowizja przydatna jesli zakup jest w porze zimowej. Daj znać co z tego wyjdzie bo ciekawy jestem.
  • 0
@hobbyt okej. Ciężko nagrzać, mieszkanie 2011 rok styropian 12cm okna szczelne są i 2 szybowe. Nie wiem o co chodzi. No i wentylacja mi dmucha zimnem choć zaklejam jak na razie bo wtedy to problem z nagrzaniem nie byłby dziwny. Sprawdzę czy mostków cieplnych nie ma, może ocieplenie spierdzielone
@schreder teraz standard to 3 szyby i styropianu też dużo więcej. Sprawdź grzejniki czy dobrze grzeją. U mnie jeden nie osiąga pełnej temperatury i muszę to zgłosić ale i tak mam ciepło. Ta wentylacja raczej powinna wyciągać powietrze a nie dmuchać.
  • 0
@hobbyt dobrze grzeją. Wiem że teraz inny standard ale bez przesady. Nie kupiłem mieszkania w nie ocieplonym bloku przecież. No wentylacja musi wciągać zdecydowanie. Dlatego jestem deczko mówiąc niezadowolony z zakupu