Wpis z mikrobloga

@DJ007: @WhiskeyIHaze: BTC zawsze gardziłem.

Miałem trochę ETH w stakingu PoS od 2020-2021 i nie mogłem wypłacić aż do kwietnia 2023 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od tego miesiąca jestem 100% nocoinerem. Uważam, że większość stabli w krypto nie ma pokrycia, więc jak się za nich zabiorą, to wszystko walnie.
@gysnde: ze stabli licza sie tylko USDT i USDC, oba maja pokrycie w obligacjach US i dlatego US gov nie pozwoli zeby upadly - stable to doskonala gąbka na USD, co przy nieskończonym dodruku jest dosyc przydatne :)
@WhiskeyIHaze: Miałem z tym styczność dosyć wcześnie. Dostałem nawet kiedyś kilka bitcoinów za darmo jak się zarejestrowałem na jakimś forum, a mój kolega przerobił automat na napoje tak, żeby przyjmowała bitcoiny. Traktowałem to wtedy jak dzisiaj można traktować MATIC czy TRX - pobawić się i zapomnieć. Spróbowałem, poczytałem kod źródłowy, przemyślałem to sobie holistycznie i uznałem, że ciekawa technologia, ale wymaga jeszcze wiele pracy i w tej postaci (bitcoin v1.0) jest
@emjot86:

ze stabli licza sie tylko USDT i USDC

może USDC, ale USDT nigdy nie dotknąłem i nie dotknę.

oba maja pokrycie w obligacjach US i dlatego US gov nie pozwoli zeby upadly

niekoniecznie, bo nie wiadomo, ile obligacji mają na prawdę. Jeśli drukują fałszywe dolary, to ich pozamykają.

Jak myślisz, czemu DAO jak AAVE, MKR i inne protokoły nie pozwalają używać USDT jako zabezpieczenie tak jak np. USDC? Bo im
Ktoś taki jak Ty nigdy nie będzie miał zdrowej perspektywy, bo jesteś tu wyłącznie dla pieniędzy i nie rozumiesz technologii.


@gysnde: Sorry ale tutaj nie jedz z ta wyzszoscia. Do zrozumienia technologii i jej implikacji na zycie codzienne nie trzeba czytac kodu zrodlowego, nie musisz byc biegly w kryptografii czy sieciach p2p.

W krypto jest pare nowych koncepcji ktore trzeba ogarnac ale od dawna jest wiele zrodel ktore bardzo ladnie je
@gysnde ja tutaj jestem bo jakieś 8 lat temu potrzebowałem piątkę koksu na imprezę a na darknecie oferowali fajna jakość za dobrą cenę. Wbiłem popytać gdzie najłatwiej kupić btc, potem spodobała mi się idea za tym stojąca i tak zostałem.
Z technologii wiem tyle ile mi potrzeba do życia.
To, że nie zarobiłeś tyle co ja nie znaczy, że jesteś lepszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@banciur: nie widzę żadnych implikacji, poza tym, że naiwni ludzie potrzebują prostych wyjaśnień tego, jak działa świat i myślą, że mogą się łatwo wzbogacić nic nie robiąc.

Rewolucją byłoby, gdyby energia włożona do żetona „Joul” mogła być produkowana i konsumowana, ale fizyka na to nie pozwala.

Rynki predykcyjne, DAO, systemy reputacji, itd mają przyszłość czy to na ethereum czy poza nim, ale to nie uzasadnia ceny „pet rocka”, jakim jest bitcoin.