Wpis z mikrobloga

Planuje kupić sterownik do pieca gazowego ogrzewający mieszkanie + wymienić głowice termostatyczne na grzejnikach na inteligentne (wifi itp). Piec gazowy Junkers obecnie jest sterowany z panelu na zasadzie on/off.

Szukam czegoś co na początku będe mógł użyć samych termostatów, następnie dokupić sterownik i zgrać to wszystko razem.

#ogrzewanie #piec #dom #mieszkanie
  • 4
@bankruteuropy: i co chcesz tym osiągnąć. Na rachunkach nie oszczędzisz bo fizyki nie oszukasz, wydasz kupę kasy na te i teligentne głowice, które się zjebią po 3 latach albo nie będzie ci się chciało wymieniać w nich bateri i wrócisz do niezawodnych głowic termostatycznych.
A sam piec nie ma ustawienia temperatury? Wiem że mój ojciec kupował do siebie sterownik do pieca gazowego i obsługuje się go przez aplikację. W każdej chwili może zdalnie zmieniać temperaturę. Niczego do grzejników nie dokupował, ale właśnie u niego na samym piecu temperaturę można ustawić. Nie jestem pewna czy sam panel ma ustawienie temperatury (wydaje mi się że nie). Wiem że wydał na to raptem kilka stówek, więc nie była to
@Szakalio: chce tym osiągnąć by kilka pomieszczeń które są nie używane nie utrzymywać w temp 21 stopni tylko np 17, a jak domownik będzie wracał to sobie odpali w aplikacji i nagrzeje. Obecnie jak zrobiłem na obecnym sterowniku harmonogram z rachunkami zjechałem o 30%.