Wpis z mikrobloga

@Harven: Śmieszne jest to, że oni po prostu #!$%@?ą głupoty.
To nawet nie jest interpretacja, jakieś niedomówienia prawne, szukanie jakieś dziury w całym.
Nie, oni bezczelnie, obrzydliwie kłamią.
Nie ma znaczenia czy jest 460 czy 458 posłów, sejm musi mieć kworum i tyle.
Praktycznie co roku działy się sytuacje w których sejm nie miał 460 posłów, nawet w obecnej kadencji już tak było na początku grudnia gdzie jeden z pisuarów został
@ignorancie: sorry ale mylisz różne sprawy. Co do Ziobry nie ma żadnej wątpliwości. Posłem jest, a to czy głosuje nie ma znaczenia.
Wąsik i Kamiński jako tako posłami nie są i PIS chce wmówić Polakom, że jak nie ma 460 posłów to głosowania są nie ważne. Przy czym gdy umrze poseł, to też są momenty gdy posłów nie ma 460, dlatego to argument chybiony. Poza tym liczy się kworum, które dla
@myidioci https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wyborczy-17679859/art-251

6. Jeżeli obsadzenie mandatu posła w trybie określonym w § 1-3 byłoby niemożliwe z powodu braku kandydatów, którym mandat można przydzielić, Marszałek Sejmu, w drodze postanowienia, stwierdza, iż mandat ten do końca kadencji pozostaje nieobsadzony.


Niepełny skład nie jest żadną przeszkodą do funkcjonowania sejmu, jak również jest to sytuacja przewidziana przez ustawodawca w kodeksie wyborczym. PiSowcy to wiedzą, ale powtarzają kłamstwo, żeby podburzyc społeczeństwo, ich wyborcy tego nawet nie weryfikują,
no ale posłów jest 460 to czemu się nie srają od początku że 2 brakuje? xd


@Eremites: generalnie w przypadku kazdego klamcy pojawia sie taki moment ze nie ma sensu juz go sluchac bo kazde wypowiadane slowo to klamstwo albo manipulacja. i ja oficjalnie mam tak z pisiorami, przestasje ich sluchac. a wyciagaja to dopiero teraz na wierzch, bo spin doktor im tak kazal (osoba ktora mowi politykom co maja mowic)
no ale według pisowców mandaty przestępców nie wygasły,


@ignorancie: To niech pozwią naczelnika ZK za utrudnianie spełnianie obowiązku poselskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)