Wpis z mikrobloga

Mam jak na zdjęciu jeden odpływ w ścianie i chce podłączyć do niego jednocześnie pralkę i zmywarkę. Stąd moje pytania:

1. Jaki adapter(y) są dostępne, coś jak ten trójnik na końcu ale z końcówka naciąganą na odpływ?
2. Czy pod naciąganą na odpływ końcówkę węża urządzenia jest jakaś masa, taśma doszczelniająca oprócz metalowej obejmy?
3. Czy jedno urządzenie nie będzie wpychało brudnej wody do drugiego uwzględniając, że ze względu na średnice odpływu tylko jedno będzie oddawało wodę?

Podajcie jakieś zdjęcia adapterów bo coś nie mogę znaleźć.
#hydraulika #pytanie
krupkka - Mam jak na zdjęciu jeden odpływ w ścianie i chce podłączyć do niego jednocz...

źródło: imgonline-com-ua-twotoone-r26hA4jTlU

Pobierz
  • 9
@krupkka: żeby ten trójnik działał, to musisz albo go dać tak, żeby woda w niego spływała od góry, czyli coś na kształt litery Y, albo wężami wyjeżdżasz do góry powyżej poziomu trójnika. Inaczej woda popłynie tam, gdzie ją grawitacja skieruje.
@janznetu @Smarek37: tez jeszcze przeanalizowałem i będę pewnie wymieniał ten syfon w puszce. sama puszka jest niedostępna za ścianą i chyba wkład nie wyjdzie po dobroci chociaż na taki nie wygląda. zanim będę robił coś siłowo to obejrzę sobie jeszcze ten syfon w sklepie i zaplanuję nową instalacją.

Widziałem jeszcze zawory z blokadą na cofnięcia ale to muszę je widzieć na żywo i zobaczyć czy da se zmienić kierunek blokowania bo
krupkka - @janznetu @Smarek37: tez jeszcze przeanalizowałem i będę pewnie wymieniał t...

źródło: imgonline-com-ua-twotoone-tz4vS4piOVMlK

Pobierz