Wpis z mikrobloga

Mirki od #sportyzimowe #narty #snowboard itd - powiedzcie mnie, czemu (a może wcale nie?) używanie butów snowboardowych ... nie do jeżdzenia na snowboardzie, a po prostu do aktywności na śniegu, ma sens lub nie ma.

Ja widzę plusy:
- podobają mnie się. W sensie krój, kształt (taki trochę "vansowy", oprócz tego że wysokie), da się coś wybrać przyzwoitego, nie krzykliwego itp.
- zakładam że powinny być ciepłe, i dobrze trzymać nogę, co bym sobie ich nie powykręcał w kostkach. W przeciwieństwie do jakichś "relaxów" co może wyglądają, są "z najnowszej kolekcji na zima 2023/24", a realnie nadają się na krupówki...
- i tak muszę jakieś buty zimowe wyższe i cieplejsze kupić, no bo ile można w glanach biegać po stoku ;)

A jakie minusy (poza ceną, ale co dziś jest tanie)? Zbyt szybko się zetrą podeszwy, gdy będą używane jak zwykłe buty? Zbyt słaba ich przyczepność/śliskość? Zbyt sztywne?
hrumque - Mirki od #sportyzimowe #narty #snowboard itd - powiedzcie mnie, czemu (a mo...

źródło: 1094701-buty-snowboardowe-thirtytwo-lashed-black

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@juniortbg no do ciężkich butów roboczych jestem przyzwyczajony, szerokie - lubię, bo i tak mam szeroką stopę i w większości wąskich butów mi niewygodnie, więc zawsze wybierałem szerokie...
tylko ta sztywność mnie zastanawia...
  • Odpowiedz
@hrumque są sztywne, mimo że tak nie wyglądają. Nie da się w nich wygodnie chodzić, chyba że znajdziesz jakiś mega miękki freestylowy but, ale to i tak nie nada się do chodzenia. Lepiej w tych pieniądzach kupić wysokie buty górskie z goretexem
  • Odpowiedz
@hrumque: buty snb wymuszają uginanie się kolan (górna część jest pochylona) przez co stoi się trochę nie wygodnie. W jakiś miękkich modelach to nie problem, tylko prawie wszystkie takie miękkie buty mają też miękką podeszwę która szybko się zużyje przy chodzeniu. Są wyjątki ale dosyć drogie. Są też buty snowboardowe bardziej przystosowane do chodzenia po górach, ale to już specjalistyczny sprzęt czyli drogie i sztywne. Ale poza tym buty snowboardowe dobrze
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@gtk90 o ja to na góry właśnie, nawet jak nie jeżdżę to chodzę albo z dzieciakami (oni na sankach a ja robię za wola pociągowego) albo po prostu chodzę - to jak pod górę to pochylenie akurat pasuje, a jak z górki to... jakos się da radę :)
  • Odpowiedz