Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj budował z prefabrykatów betonowych? (Nie kermazytobetonowych).

Szczególnie chodzi mi o ściany trójwarstwowe (warstwa nosna, izolacja, warstwa elewacyjna - połączone łącznikami kompozytowymi).

Ściany tego typu mogą być dostarczane jako szalunek tracony do zalania na budowie albo jako gotowe.

U mnie w planach 15cm nosna warstwa żelbet+ 18cm izolacja PIR + 7cm żelbet elewacja. Planuje kupić komplet od jednego producenta razem ze stropami filigran.

Będę wdzięczny o opinie i doświadczenia. Może jacyś polecani producenci? W Polsce używa się tego głównie do mieszkaniówki #deweloperka - no pekabex, md prefabrykacja, inbet.

#beton #prefabrykaty #budujzwykopem #budownictwo #budowa
sokl - Czy ktoś tutaj budował z prefabrykatów betonowych? (Nie kermazytobetonowych).
...

źródło: temp_file951492738455258487

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bad_Wolf
Szalunek z styropianu ma tę wadę że główną masa budynku znajduje się pomiędzy warstwami izolacji cieplnej więc jest trochę "zmarnowana". Dodatkowo trudniej uzyskać szczelny budynek.

zależy mi na prefabrykatach żeby maksymalnie skrócić czas na budowie. Gotowe ściany do malowania, puszki osadzone itp. w trzywarstowych ścianach elewacje też prawie gotowa.

W icf (szalunki styropianowe) nie ma tego...
  • Odpowiedz
  • 0
Fajna sprawa, w Niemczech w Segentalu budowałem z tego biurowiec dla Max Boegl. Dźwig Liebherr 240 na szynach, 12t udźwigu przy wieży. Ściany w środku i elewacje były już gotowe, surowy beton pomalowany czymś bezbarwnym. Ciekawy efekt.
  • Odpowiedz