Wpis z mikrobloga

@blastocysta: W sumie można wyciągnąć fajny wniosek z nagrania. Prędkość tego drona nie była jakaś zawrotna i z tego co widać to była głowica od rpg. Czyżby mega wada techniczna i potencjalny sposób gruzowanie t80/t72 niskim kosztem bez narażania małych grup piechoty na otwartym terenie?
  • Odpowiedz
@ZuluScout: Po prostu praktyczne wszystkie czołgi na świecie są łatwe do przebicia od tyłu/góry nawet takim starociem jak RPG-7. Nawet taki Abrams ma na stropie wieży zaledwie około 50-60 mm. Jak projektowano obecne czołgi nikt nie przewidywał takiego zagrożenia ze strony dronów.
  • Odpowiedz
@Buko_von_Krossig: I tak mimo wszystko trzeba wlecieć pod odpowiednim kątem by tak zniszczyć co nie zawsze jest tak łatwe jak na nagraniu to raz, a dwa to fakt, że z czasem powinny się pojawić czołgi z jakąś osłonami na tak wrażliwe punkty. Wiadomo, że siata na javeliny może nie była najlepszym pomysłem, ale siata na takie drony to już zupełnie co innego i może to rzeczywiście zadziałać, a więc nadal można
  • Odpowiedz
@blastocysta: Jestem ciekaw jakie systemy zostaną opracowane po wojnie do zwalczania takich dronów. Lepsze zakłócanie czy może doczekamy się jakiegoś dopancerzenia na dachach czołgu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam na myśli systemy w powaznych krajach takich jak USA
  • Odpowiedz
@blastocysta: jak ktoś się zastanawia ile może kosztować taki dron (5kg udźwigu powinno wystarczyć, głowica RPG-7 waży 2,2kg + ekstra baterie) to na Aliexpress ~ 3k zł ;) + kontroler i kamera w max 5k się zepnie. (jakby składać samemu z części jak ukraińcy robią to taniej wyjdzie)
Hieronim_Berelek - @blastocysta: jak ktoś się zastanawia ile może kosztować taki dron...

źródło: drone

Pobierz
  • Odpowiedz
@blastocysta: Boje się, boje się jaka rzeź nastąpi jak przemysł USA i całej Europy zacznie robić te drony 40x-100x większej ilości niż obecnie co widzimy na ukrainie. To zniszczy r0sje, kilka pokoleń.
  • Odpowiedz