Wpis z mikrobloga

Szukam rozwiązania na internet w domu. Mam dość dużo internetu w Orange na kartę i chciałbym zrezygnować z vectry jeśli znalazłby się prosty sposób na połączenie telefonu z routerem domowym. Tak żeby po prostu, podpiąć telefon i zacząć korzystać ze wszystkich urządzeń. Karty sim mi się nie chce wyciągać za każdym razem jak wrócę z pracy. Macie jakieś propozycje?

Jestem otwarty na różne możliwości nawet jeśli wymagałoby to dużego kombinowania.

#internet #pytanie #pytaniedoeksperta
kordrian8 - Szukam rozwiązania na internet w domu. Mam dość dużo internetu w Orange n...

źródło: Screenshot_20240115_121549_pl.orange.mojeorange

Pobierz
  • 8
@kordrian8 możesz robić hotspot na telefonie i użyć routera jako Access pointa, ale to będzie działało tylko kiedy będziesz w zasięgu routera, no i może mieć wpływ na prędkość jeśli weźmiesz telefon do innego pokoju i od routera będzie Cię oddzielać gruba ściana
@kordrian8 ale zanim zrezygnujesz z Vectry to lepiej sprawdź jak to się będzie sprawdzać xD

Zastanawiam się czy nie będziesz musiał za każdym razem manualnie łączyć się z hotspotem przez panel webowy na routerze
  • 0
@0caffe wiadomka :D będę próbował różnych rozwiązań. Z raspberry pi też przemyśle rozwiązanie. Wkurza mnie po prostu, że place za ten internet, a nie korzystam jakoś specjalnie. Zawsze to jakaś oszczędność ponad 50 zł na miesiąc.