Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś czy da się jakoś z poziomu systemu wyłączyć konkretny przycisk na klawiaturze? Generalnie sytuacja wygląda tak, że klawiatura mi upadła i przycisk screen shot się rozwalił całkowicie i teraz klawa działa tak, jakby cały czas ktoś trzymał palec na tym przycisku - mam problem bo przy włączaniu kompa muszę ją odpinać bo inaczej komp staje w miejscu przed pojawieniem się nawet ekranu producenta płyty głównej, po prostu czarny ekran i nie idzie dalej mimo że komp chodzi. W grach też czasem tak łapie, że co chwilę ss robi xD Generalnie to kupiłbym nową ale żal mi kasy bo na tę trochę wydałem i nadal jest dobra i bardzo ją lubię xD

#pcmasterrace #klawiaturamechaniczna #elektronika #majsterkowanie
  • 8
@ShadyTalezz: w windowsie w prawie każdym sofcie od klawiatur mechanicznych da się wyłączyć dane przyciski, po włączeniu kompa niema bata żeby to działo od razu. Zostaje tylko rozkręcenie klawiatury i naprawa przycisku lub wycięcie ścieżek.
@ShadyTalezz: można ten przycisk wyłączyć, ale musiałbyś mieć apkę, która tworzy globalnego hooka klawiatury i w procesie przy naciśnięciu printscreen olewa wysyłanie info o nim dalej do systemu.
Jedyny minus tego jest taki, że prawie każdy antywir będzie się pluł że proces który z tego korzysta jest zagrożeniem,
@ShadyTalezz: pewnie tylko się przycisk zaciął przy uderzeniu, wyciąć ścieżki się da poprzez zeskrobanie ale nie wiem jak to tam wygląda w twoim modelu i czy nie są jakoś powiązane np. z całym rzędem górnych przycisków czy jakiejś tam grupy w tamtej części klawiatury. Ja bym zaczął od rozkręcenia i sprawdzenia co kryje wnętrze.