Wpis z mikrobloga

Cześć majsterkowicze! Teściu na prezent poprosił o wiertarę :D
Szukamy czegoś do 200zł. Sporadyczne wierrrcenie, blok z wielkiej płyty. Parę dziur w tym betonie na rok + jakieś drewno na działeczce. Po wstępnym riserczu patrząc, żeby była jakotaka znana firma wybieramy między:

EINHELL TC-ID 720
NAC IDE80-GY
Skil 6280CK
Skil 6725
Parkside PSBM 750
Graphite 58G726

Co myślicie? Pewnie wszystko jedno, ale może w coś za nic się nie pchać?

Absosultnie nie ogarniamy z niebieskim tematu, więc się nie śmiejcie XD Teściu był zadowolony ze sprzętu z biedry, więc wiecie... :P
Celujemy w tego Einehella.

#majsterkowanie #remontujzwykopem #remont #pytanie

Panie Majster! co tera?

  • NAC 4.1% (4)
  • Einhell 20.6% (20)
  • Parkside 54.6% (53)
  • Graphite 16.5% (16)
  • Skill 4.1% (4)

Oddanych głosów: 97

  • 27
  • Odpowiedz
@ewataewa: tu nie chodzi o dołożenie tylko o typ wiertarki. Możesz kupić najtańszą do sporadycznego użytku, byle sds. Z tym, że do drewna na działeczce to znowu zwykła byłaby lepsza, bo do sdsa trzeba by adapter zakładać.
  • Odpowiedz
  • 0
@joks: ale ja to mirabelka, nie mam pojęcia o czym mówicie :D wiem co to ABS czy ESP ale SDS już nie XD Jakoś dawał sobie radę ze zwykłą wiertarą, bo właśnie mu padła po 10 latach jak miał mi dziure zrobić w ścianie XD Jakaś zielona na 'V' z biedronki :D Urodziny się zbliżają i dlatego pytam, bo takie mu wpadły w oko na allegro :)
  • Odpowiedz
  • 0
bym wolał jakąś wiertarko-wkrętarkę na akumulator niż bawić się z kablami


@sb__bn: no ma jakąś ¯\(ツ)/¯ do typowo piwniczno-garażowych zastosowań i taki mały fajny wkrętak z lidla do skręcania mebli itp :)
Ja Ci powiem jak wyglądała selekcja jak siedzieliśmy na allegro:
"o ta ma walizke / o ta fajna poręczna /e ta za mocna," :D dlatego podałam te z ankietki :)
@Smarek37: a może bo jakaś krótka nazwa
  • Odpowiedz
wiercenie w betonie bez sds = niemozliwe :)


@joks: z SDSem też będzie mocno średnio, jak nie będzie dobrego udaru i nie, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka do dwóch stów nie ma "dobrego udaru" xD
Serio, byłem zaskoczony, jak miałem w jakimś betonie zrobić niewielką dziurę na skrzynkę pocztową, to jakimś prostym wkrętakiem się zapierałem o wiertarę i nic, a jak pożyczyłem od budowlańców niebieskiego boscha z jakimiś bajerami, to wchodziło jak w masło,
  • Odpowiedz
@ewataewa: Z takich rzeczy to chyba parkside, do "raz na jakiś czas" powinno starczyć, Einhell/Graphite to chyba nawet z jednej fabryki wyjeżdża, Skill nawet nie kojarzę, ale to pewno kolejna odmiana ww.
Do wielkopłytowego betonu to generalnie się nie nada, ale za to ładnie wygląda, nie psuje się jak nie korzystasz zawodowo i lidl ma jako takie warunki gwarancji.
  • Odpowiedz
@ewataewa: Kupiłem parkside SDS plus 1050 na remont M3 z Wielkiej płyty, koszt 240 zł z allegro. Dała radę wiercić, skuwać, mieszać klej. Całkiem dobry zakup więc polecam.
  • Odpowiedz