Wpis z mikrobloga

Ktoś podróżuje na 2-4 tygodnie i korzysta tylko z bagażu podręcznego? Od zawsze latam z walizka głównie w ciepłe kierunki i jest to dość uciążliwe ciągnąć ją wiejskimi polami.
Zastanawiam się czy nie zdecydować sie na loty z samym podręcznym np CabinZero 36L + plecako worek jako przedmiot osobisty. Czesto musze dopłacać kilka stow do bagażu, wiec to byłaby pewna zaleta. Ewentualnie plecak turystyczny 40L+ kilka dodatkowych jako doczepka (wtedy moge liczyc to jako przedmiot osobisty). Moze ktoś z Was w ten sposob podróżuje i jest w stanie powiedziec jak wyglada to z praktycznej strony i ewentualnymi checkami lini lotniczych przy gate’ach. (Wiem, ze plecaki turystyczne maja szyny co moze utrudnić włożenie do sizera)

Nawet jak będę miał ten bagaz 20kg w cenie (co sie dzieje w 80% przypadków) to i tak wolałbym podroz z takim plecakiem, który spełnia wymogi podręcznego, wiec to raczej kwestia wygody niż cebuli i pytanie asekurujący aby ominąć nieprzyjemne sytuacje.

Thanks in advanced

#wakacje #podroze #loty #podrozujzwykopem #plecak
TylkoDuda123 - Ktoś podróżuje na 2-4 tygodnie i korzysta tylko z bagażu podręcznego? ...

źródło: 5F063E02-E1EE-422E-B299-9B711AC61C61

Pobierz
  • 12
@TylkoDuda123: to kloecek jest taki z komorami do pakowania koszul, do tego system nośny jest powiedzmy taki sobie, ładnie wygląda jak chcesz się lansować na lotnisku czy na deptaku w Madrycie, ale na szlaku to nieporęczne cudo, do tego jak ci jakiś wymiar nie spasuje w liniach to robi się problem, bo te plecaki nie pracują tak jak zwykłe i może ci nie wejść do miarki.
@ramirezvaca: Dla mnie jedyna funkcje jaka ma spełniać to właśnie wymagania lini lotniczych (co juz zweryfikowałem na europejskie linie, azjatyckich jeszcze nie) i pojemność. Nie wiem o jakim lansowaniu mowisz z plecakiem za 300zl, tak samo nie mam zamiaru isc z nim na K2. Pisze o typowych wakacjach np na Filipinach. Typowy backpacerski styl, a nie zadne wędrówki. Butli z tlenem nie potrzebuje zabierać xD
@TylkoDuda123: kupiłem Deutera (wygląda jak CabinZero)bo był w dobrej cenie, kupiłem go sobie i różowej. Jako podreczny do lowcostów się nie nadaje, bo jest za duży i nie elastyczny więc do miarki nie wejdzie, a priority nie ma sensu kupować, bo wolę wziąć wtedy 10kg rejestrowy i nie ma problemu np. ze sprzętem do ferraty. Nie wspomnę o przewiezieniu wina, whisky czy innego napoju. W środku to wyglądało fajnie na koszulę,
@TylkoDuda123: ja latam z deuterem 30 l różowa z deuterem 28l, jako podręczne, lowcosty próbowały wojować, ale one są elastyczne i zawsze wchodził do tej małej miarki, na wypady weekendowe idealne. Co do takich większych to 50+10 z kominem z regulacją (bo lubią robić takie bez ) jest idealny. Tylko pamiętaj w lowcostach to już plecak na priority, do kabiny, albo do rejestrowego i jak mogę doradzić kup sobie z Deutera
@TylkoDuda123: latam wyłącznie z podręcznym - głównie europa, azja i dwie ameryki. Nikt nigdy nie mierzył mojego bagażu - zdarzało się że był ważony (głównie azja przy check-in), ale wystarczyło najcięższe rzeczy (powerbanki itp.) przełożyć do kieszeni. Moja dziewczyna lata dodatkowo z małą torebką (przedmiot osobisty). Kiedyś robiliśmy to by ciąć koszt, teraz z wygody (często się przemieszczamy na wyjazdach).

Minusem może być to że częściej muszę korzystać z pralni -