Wpis z mikrobloga

#bron #myslistwo #strzelectwo #strzelnica #lowiectwo #polowanie

Byczki, po długich namysłach postanowiłem wybrać Sako 90 Bavarian w kalibrze 300 win mag, tak żeby służył na long range, miał #!$%@?ęcie, wyglądał klasycznie i przydał się jakbym kiedyś chciał zostać myśliwym, choć wiem, że u nas z reguły strzela się z 308 win. - trudno xd

Jeżeli ktoś z was ma ten model (ewentualnie 85) niekoniecznie w tym kalibrze, to prosiłbym o opinie.

Mam jeszcze pytanie, czy kojarzycie o co może chodzić w tym oznaczeniu modeli. W tabeli są niby takie same, ale różnią się tylko literką B na końcu. W Kolbie, która jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie, a Sako nie odpowiada na maile, może się kiedyś doczekam xd
DrFaithless - #bron #myslistwo #strzelectwo #strzelnica #lowiectwo #polowanie 

Byczk...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@DrFaithless: wygląd oczywiście kwestia gustu, ale pod long range to tak średnio się nadaje. Choćby kolba nie będzie pewnie zbyt wygodna do precyzyjnego strzelania na dalsze odległości. Do łowiectwa też turbo mocna kula. Ja bym na chłodno jeszcze przemyślał decyzję, bo 11 klocka za karabin ni do longa, średnio do łowiectwa... to tak średnio. A akurat widzę na grupie Blasera fajną R8 w drewienku jakiejś wysokiej klasy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@DrFaithless: też się szybko napalam na strzeleckie zabawki i saldo konta bankowego szybko topnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) przemyśl Mireczku wybór! wiem, że mnie na pełnobudżetowe long range nie stać (plus nie mam w okolicy długich osi strzeleckich) więc szukam sobie teraz takiego amatorskiego-entry level setupu CZ457 w zmienionej osadzie na jakąś fajną wydmuszkę plus luneta i bipod. Znając życie pęknie 10k, a to tylko głupi kaliberek
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Patrzyłeś na Sako S20 / S20 Precision lub Tikkę T3X CTR ?
Co do kalibru zgadzam się z @Paviarotti

BTW Niestety powększe Twój ból głowy bo do łowiectwa ten Vortex to słabo.
Na zbiorówce max dozwolone powiększenie to x3.
Na noc troche słaba tranmisja światła.
No chyba że on tylko na dzień i do longa a na noc nokto/termo. A na zbiorówkię biegówka lub koli.
  • Odpowiedz