Wpis z mikrobloga

#transport #kierowcy #bekaztransa #ciezarowki

Jest tu jakiś Mirek który jeździ ciągnikiem z naczepą? W następnym tygodniu mam mieć dostawę wiązarów z montażem na budowę, dojazd prowadzi przez 450m drogi polnej lekko z górki. Droga jest szeroka z małymi koleinami jest pokryta 15cm śniegu (podobno dla takiego ciągnika nawet 1cm może stanowić problem?). Wysłałem mapę i zdjęcia kierowcy, powiedział że powinno się udać ale wazie ugrzęźnięcia to ja poniosę koszty wyciągnięcia zestawu. I tu jest moje pytanie czy faktycznie to ja odpowiadam za błąd kierowcy, co by się faktycznie stało jak by kierowca powiedział na miejscu że się nie da i odmówił wjazdu(120 km w jedną stronę), czy taki zestaw ze śniegu da radę wyciągnąć średniej wielkości ciągnik rolniczy? Rozmawiałem z nim telefonicznie kilka razy to tylko mnie straszył że jak coś pójdzie nie tak to będę płacił, ciężko się jest z nim dogadać. Z takim czymś spotkałem się pierwszy raz ponieważ inne dostawy przebiegały bez problemu nikt mnie nie straszył dodatkowymi kosztami.
  • 11
  • Odpowiedz
@piant Po śniegu na pusto pod górkę nie wjedzie, ale zwykły ciapek go wyciagnie. Właściwie już w ciemno możesz go kombinować.

Ja na jego miejscu poprostu podjechałbym do najbliższego bezpiecznego miejsca i bierz se pan towar. Błędem właśnie byłoby wjechanie tam bez zabezpieczenia w postaci traktora.
  • Odpowiedz
  • 1
@wezsepigulke: @Ferdynand_Lipski Ładunek będzie dosyć lekki bo to tylko kilka wiązarów na mały dach. Do dyspozycji prawdopodobnie będę miał dosyć duży ciągnik. Dwa razy większy niż poczciwy Ursus. Okej dzięki, czyli pewnie puki ziemia jest zmarźnieta nie muszę się obawiać że traktor go nie wyciągnie ;D Zdjęcia dobrego niestety na teraz nie mam, jest to typowa polska gliniana polna droga, latem równa i gładka jesienią i wiosną śliska i
  • Odpowiedz
duży ciągnik przeciagnałby go po zaoranym polu i to załadowanego


@wezsepigulke: Oj to mało chyba widziałeś :)

@piant a co do tej sytuacji to podstawa to odśnieżyć, jak będzie zamarznięte to po twardym jak posypiesz czymś może ruszyć i pojechać, jak nie to łańcuchy, jak nie to traktor
  • Odpowiedz
@piant: po takiej drodze bez traktora będzie ciężko, jeśli pod śniegiem jest twardo to może da się zjechać, ale wyjechać pod górę na pusto to wątpię. Ciągnik rolniczy taki 100 KM co najmniej pasuje mieć do pomocy, ale to takie minimum. Jeśli masz jakiś mniejszy i bez napędów to lepiej od razu pogadaj z jakimś sąsiadem, który ma coś większego
  • Odpowiedz