Wpis z mikrobloga

Wczoraj pytałem o kilka szczegółów, a dziś przychodzę z całym zestawem do oceny.
W skrócie: komputer do przeglądania internetu czyli wykop, sociale, yt oraz do pracy biurowej (office, nic więcej). No i z sentymentu jedna prosta gra - tibia. Specyficzna rzecz to, fakt, że komputer będzie dużo użytkowany, często po 16h na dobę (2 osoby) i nie będzie wyłączany wgl. Ma starczyć na parę najbliższych lat tak aby się nie martwić i żeby działało to co ma działać.
Cenowo ma nie być maksymalnie budżetowo, wolę dopłacić do lepszej jakości, ale też przez przesady, mam tendencje do przepłacania. No ma być zachowany zdrowy rozsądek.
Od siebie: procesor raczej zostaje bo ma najlepszą grafikę. płytę wybrałem w ciemno, nie wiem przy nie przesadziłem i może rozsądniej wziąć coś tańszego, ramy mogę zmienić na 3600Mhz ale CL18 (ta sama cena - ma to jakieś znaczenie? Płyta i tak nie obsłuży bez OC 3600, a wziąłem czarne kości bo są ładniejsze i niższe CL). Obudowa raczej zostaje ta. Dysk taki wydał mi się spoko cena/prędkości. A zasilacz też w ciemno wybrałem z certyfikatem, jest jeszcze trochę mocniejszy MSI 550W za kilka złotych więcej.
Do komputera kupię jeszcze monitor 27"
Proszę o sugestię/uwagi.
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka
Vadzior - Wczoraj pytałem o kilka szczegółów, a dziś przychodzę z całym zestawem do o...

źródło: aaaa111

Pobierz
  • 30
  • 1
@straszny_cham: No to jest prawie na najtańszych częściach xD Parę bardziej wyszukanych rzeczy na zapas jak 32gr ramu, a nie 16 i jakaś ciut lepsiejsza obudowa. No 2tys z małym haczykiem bez systemu wychodzi więc to nie pieniądze, ale chce dopytać czy zachowałem zdrowy rozsądek i czy może za coś warto dopłacić więcej ze względu na fakt intensywnego użytkowania i nie wyłączania.

@mati1990 No serio. Nie znam się na tym. A
no różnica w grach, co mnie nie dotyczy


@Vadzior: nie do końca, nie zawsze gpu służy do grania, kodowanie/dekodowanie wideo, zadania z zakresu ai i pochodnych tu "mocne gpu" się przydaje, puściłem Whisper-a materiał 30 minut, na i5-10600K i na r5 5600g, amd miało 5-6 krotnie lepszy czas.
  • 0
@cysiekw: Ale ja video to będę oglądał na yt i vimeo, a nie jakoś je obrabiał xd a z ai to ja jedynie pisałem sobie na czacie. Serio nic więcej nie robię. Nie wiem co to Whisper.
@mati1990: Jak się wczytasz w licencję, to kluczy studenckich można używać tylko na komputerach fizycznie znajdujących się w placówce uczelni. (a przynajmniej tak to wyglądało kilka lat temu, MSDNAA już nie istnieje)