Wpis z mikrobloga

Witam - jak Komisja Gier i Zakładów. Zarapował tak kiedyś jeden z moich ulubionych twórców, Pjus, dzisiaj dwa lata od jego śmierci, więc cały dzień chodzą za mną jego dzieła.

Natomiast - dzisiaj też nowy odcinek programu Tetrycy, w którym wraz z @Leszek_Milewski zajmujemy się różnymi takimi działaniami o różnych takich sportach. I akurat wypadła kolej, by pogadać o piłce nożnej, No, nie samej piłce nożnej, a tej całej politycznej grze, która jest prawdziwą treścią futbolu.

- PZPN i ślub z poprzednią władzą - o tyle ryzykowny, że część projektów ma realizować nowa władza
- nowa władza chętnie zrealizuje każdy poprzedni projekt, o ile jest dobry
- ale według nich akurat polskie Clairefontaine nie jest dobre
- i według nich inwestycje w Stal Mielec też niekoniecznie muszą być dobre
- i budowa stadionu Ruchu Chorzów też niespecjalnie
- i akademia Widzewa pod Łodzią też jednak nie
- i Raków (...), i w sumie wszystko inne, co piłkarsko-pisowskie też nie
- PZPN ma jednak plan B - spotkać się z nowym ministrem sportu
- i może zrezygnować z 5-gwiazdkowego hotelu w projekcie

Skoro już przy zaślubinach polityki z futbolem jesteśmy, poruszamy też ultra-szczere wyznanie Tomasza Poręby:

- tak, Stal współpracuje ze spółkami Skarbu Państwa, tak przyprowadziłem je tu ja
- bo jestem europosłem PiS, a niby w jaki inny sposób
- nie, już nie dam rady nic pomóc
- bo ci nowi nic nie dadzą ludziom powiązanym z europosłem PiS, zdrowi jesteście?
- zanim ktoś powie: bo to ta jedna partia jest taka zła - przypominamy złotą erę Śląska Wrocław w czasach, gdy Grzegorz Schetyna był zwykłym kibicem Śląska Wrocław (i szalenie wpływowym politykiem)

Jak uporaliśmy się z krajową polityką, to zajrzeliśmy też do lokalnej. A tam:

- Stasi, enerdowskie spec-służby
- Carat, ruski mir
- Sekta, z mocną pozycją guru
- do tego zmyślone wywiady
- do tego delikatny mobbing
- lajkowanie na zlecenie, bez zlecenia zresztą też
- Lukas Podolski, który jednak nie chce na starość zostać marionetką w Sekcie Stasi Caracie

Potem już szybciutko o śmieciach Arkadiusza Onyszki (TAK!) i już można przejść do podziękowań. Więc dziękujemy za kolejny tydzień wyrozumiałości, wsparcia, za kolejny tydzień lajków, łapek w górę, komentarzy, subów, wyświetleń i wszystkich innych znaków bytności, które ostatecznie składają się na nasze wypłaty. Dzięki za uwagę, za wytrzymywanie jakiejś części tego fanzolenia i ogólnie za wszystko. Dozo w przyszłym tygodniu!

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #goalpl #pilkanozna #ekstraklasa #reprezentacja

Link do YT:
JakubOlkiewicz - Witam - jak Komisja Gier i Zakładów. Zarapował tak kiedyś jeden z mo...
  • 5
@przemkow_xd: Na pewno ja, jak to kiedyś ładnie ujął ktoś w komentarzach - mam intelekt i emocjonalność niepełnosprawnego labradora. :D

@vanitydomain Płaci, płaci, jest gituwa ;D

@haabero Dinozaur, Fanatyk, Non Conformo z Junesem, Szyk. No trochę nas nauczył. Pamiętam, że jak miałem 17 lat to wysłałem mu sporo własnych tekstów, pytałem, gdzie by widział kogoś, kto tak dosyć specyficznie pisze, odpisał od razu, pogadał. Dzięki niemu poznałem Awanturę, Analogs, kupę dobrego