Wpis z mikrobloga

#rower

Jest problem, pacjent to rower niemiecki Pegazus, 7 biegów w piaście- i to własnie z tym jest problem.

Mogę wrzucić wysokie biegi ale niższego już nie, czyli nie opada linka w tym całym mechanizmie przy kole. Rozebrałem to ale wszystko co mogę zrobić to śrubokrętem przekręcić aby wrzucić tak niższy bieg.

Kiedyś w trasie miałem tak samo ale kilka razy jakoś zdjąłem z koła ten mechanizm i jakoś nie wiem jak ale pomogło.

Tam w środku jest coś popsute czy to kwestia osadzenia na kole?
  • 12
@death070: specem od biegach w piaście nie jestem, ale wydaje sie że linka działa na podobnej zasadzie jak w klasycznej przerzutce. Tzn jakaś sprężynka popycha a linka z manetką pozwala zejść na niższy bieg albo nie. I jeśli linka ma opory, to o ile na części biegów moze wszystko być ok, bo spręzyna jest bardziej napięta, to na drugiej moze być problem, bo nie ma już na tyle energii, zeby oprzeć
@death070 to może być wszystko. Może łożysko któreś poszło, może ten czerwony plastik jest wyrobiony, może popychacz krzywy. Weź klikboxa który działa załóż i sprawdź. Jak nie to to czeka Cię rozbiórka całej piasty. Fajna zabawa, polecam
@death070 to idź do zaprzyjaźnionego sklepu/serwisu. Poproś żeby sprawdzili nowym klikboxem. To jest 5 min roboty. Jak to będzie to to kup odrazu, jak nie to zostaw im do serwisu. Sam piasty nie naprawisz.
@bartman28: i właśnie tutaj pojawia się problem natury logistycznej :/ mieszkam 20 km od powiatowego. Cały czas myślę o tym ze kiedyś w trasie było to samo i naprawiłem poprzez kilkukrotne zdjęcie kickboxa.....