Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie z ogrzewaniem gazowym, pierwszy raz w życiu mam do czynienia z takim czymś i trochę nie kumam.

Jest sobie piec gazowy, na którym można klikając + i - ustawić temperaturę wody i temperaturze ogrzewania, dodatkowo w głównym pokoju jest termostat z panelem, gdzie ustawia się ile stopni Celsjusza ma być w dzień a ile w nocy.

Odkręcam wiec grzejniki na full, ustawiam temp wody na 40 i temp ogrzewania na 60 , dogrzewa z 10 stopni do np 17 i #!$%@? błąd jak na screenie E35. Coś zle ustawiliem? może grzejniki nie powinny być na full? #!$%@? dostane przez kupnem mieszkania mnie zapewniono, ze z piecem jest wszystko ok i był sprawdzany xD i grzejniki tez. A tak ogólnie, to ile powinienem stopni ustawić w zimie ja wodę i na ogrzewanie do grzejników żeby grzały normalnie ale i oszczędnie? #ogrzewanie #gaz #ogrzewaniegazowe #remontujzwykopem
Jamniki2 - Mam mieszkanie z ogrzewaniem gazowym, pierwszy raz w życiu mam do czynieni...

źródło: Obraz 11.01.2024, godz. 15.43

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Jamniki2: elektroda

Serwisant powiedział, że przyczyną może być zamarzający komin, że w nocy para sie skrapla i jak jest mróz to komin zamarza i piec nie ma wystarczającej ilości powietrza żeby odpalić. Znacie sposoby na niezamarzanie komina?


fałszywy płomień
  • Odpowiedz
@Jamniki2 to pokrętło dopuszcza wode do obiegu. Jak mocno to odkręcisz tylko wpłynie na prędkość dopuszczania wody. Powinien być jeszcze gdzieś taki “zegarek” na którym jest zaznaczone ciśnienie na instalacji. Nie wiem czy ten błąd jest spowodowany tym że jest niskie ciśnienie, aczkolwiek o to tez trzeba sprawdzać sporadycznie. Mam nadzieję że znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: żeby sprawdzić co to za błąd podaj dokładny model kotła. Powinieneś mieć gdzieś naklejkę na obudowie. W różnych modelach ten kod błędu może oznaczać co innego.
Jeżeli to elektroda, to może gasnąć bo nie wykrywa że jest płomień i wyłącza palnik. Wtedy koniecznie musisz wezwać serwis.
  • Odpowiedz