Wpis z mikrobloga

@szklarskaporeba tylko mentalnym amebom zalezy na tym rozpie*dołu..

Brak 2 posłów = sejm staje się niekonstytucyjny.
Do tego burdel w mediach.
Burdel w sądach..
Wojna premier - prezydent.

I Dziwisz się że racjonalnym ludziom taki stan rzeczy przeszkadza?

Taki stan prawny robi, z Tuska dyktatora który, za pośrednictwem ministrów rządzi dekretami.

Konstytucyjne bezpieczniki wyleciały...

Wasz poziom fanatyzmu partyjnego jest równie destrukcyjny jak pisowcow.
@Pan_krecik: z jakiej racji brak 2 posłów oznacza ze tej jest niekonstytucyjny? Ustawodawca przewidział możliwość wygaszenia mandatu posła na wypadek różnych sytuacji np. smierć, zrzekniecie się mandatu lub skazanie prawomocnym wyrokiem i są na to procedury, a to ze PiS nie wskaże następców to tylko ich problem. Powielasz PiSowska propagandę. Za burdel w mediach i sadach odpowiada PiS i trzeba to naprawić, ale z głową.
@szklarskaporeba

Jeśli PiS nie wskaże nowych posłów... A zdziwionym się jeśli by to zrobil... To sejm nie nie jest konstytucyjny.

No to co, czytamy konstytucję wybiórczo?
To można ułaskawić czy nie można? I kiedy?
To należy się ochrona życia KAZDEMU jak literalnie mówi Konstytucja...czy tylko tym urodzonym.. itd itd...

Macie bardzo wyborcze podejście do aktów prawnych... Ewentualne myszy w biblioteczce.
@szklarskaporeba:

Za burdel w mediach i sadach odpowiada PiS i trzeba to naprawić, ale z głową.


Jak chcesz to naprawić bez ich udziału? Narobili burdelu i #!$%@?ć i za to, ale w jaki sposób chcesz teraz poodwoływać sędziów SN lub "naprawić" skład trybunału (czyli zapewne wsadzić tam swoich ludzi)?
@heheszkitroche
Nie ja będę naprawiał... Społeczeństwo ma swoich delegatów którzy sami rwali się do władzy.

Ja jako obywatel mam prawo domagać się od klasy politycznej POZIMU, MERYTORYKI i KONSTRUKTYWNEGO współdziałania dla MOJEGO DOBRA.

Czy to naprawdę taka abstrakcja?

Czasem mam wrażenie że to nie politycy/ nie społeczeństwo a media rządzą w tym kraju
()
@szklarskaporeba

Posłowie zostali wybrani.
Posłowie mają immunitet (poświadczenie w postaci wotum zaufania tysięcy pojedynczych wyborców)

Następnie ktoś w "prawnie kontrowersyjnym" trybie odbiera im immunitet. I wsadza do więzienia.

Na poziomie modelu (gdzie staram się poruszać) to jakiś absurd..

PiS będzie utrzymywał wraz z połową sądów że posłowie są.

Rząd będzie utrzymywał wraz z połową sądów że posłów nie ma.

Pat uniemożliwi pracę sejmu i pozwoli na podważenie (w przyszłości) tych głosowań.

Jeśli
@Pan_krecik: Czytam takie rzeczy. I myślę, że tak to jest, gdy ludzie beż kompetencji wypowiadają się o rzeczach im obych i proponują jeszcze proste rozwiązania na podstawie logiki chłopskiego rozumu.