Wpis z mikrobloga

Takiego pieska mam w domu, znalazłem dziś koło kompostownika na działce, nie spał i był bardzo zmarznięty, bardzo młody egzemplarz,na szybko mu zmontowałem domek, a na podłoże dałem zrębki wedzarnicze. Co robić z gadem, trzymać do wiosny czy wypuścić na pewną śmierć?
#zwierzeta
Szakalio - Takiego pieska mam w domu, znalazłem dziś koło kompostownika na działce, n...

źródło: IMG_20231002_175943774

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Szakalio: To jabłko to mu dałeś ze względu na bajki z dzieciństwa? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeż to mięsożerca, warzywa czy owoce to tylko dodatek do jego diety.

Co robić z gadem, trzymać do wiosny czy wypuścić na pewną śmierć?


@Szakalio: Zawsze lepiej trzymać niż skazać na śmierć a najlepiej byłoby go oddać w ręce specjalistów jeżeli nie możesz się nim zająć. Daj mu najlepiej normalnego
  • Odpowiedz
@Szinako: jeże dodatkowo jedzą ślimaki. A kiedyś na działce ratowałem jednego. Wlazł do domku, jak go znalazłem to był zaklinowany w słoiku, szukał pewnie wody do picia, przyduszony. Musiałem kombinować jak rozbić słoik delikatnie, bo inaczej nie dało się wyjąć. 10 minut poleżał i potuptał dalej. Aha, po kontakcie z jeżem trzeba bardzo dokładnie umyć ręce. Mają od cholery pasożytów.
  • Odpowiedz
Aha, po kontakcie z jeżem trzeba bardzo dokładnie umyć ręce. Mają od cholery pasożytów.


@Rasteris: Wiem. Kiedyś wyciągnąłem z jeża tak z 20 kleszczy, bo miał kilka bardzo dużych w okolicy ryjka, następnie dostał krople przeciwkleszczowe i potuptał dalej.
  • Odpowiedz
  • 2
@Rasteris: jutro po pracy podjadę z nim do schroniska, teraz poszedł spać, żona mu dała jajko na twardo i żółtko całe opierdzielił. Syn 8 lat jest zachwycony nowym pupilem.
  • Odpowiedz
Popieram powyższe wpisy, jeżeli nie możesz zaopiekować się jeżykiem, warto skontaktować się z fundacjami zajmującymi się nimi, w sieci są adresy.
Jeżyk zje kocią karmę, a przysmakiem będą mączniki, woli żywe, ale zje i suszone. Tak, jeże nie trawią mleka, laktoza jest dla nich zabójcza.
To nieprawda, że jeże przenoszą pasożyty. Może się tak zdarzyć, że są przez nie zaatakowane, ale jeżeli nie widzisz oznak jakichś larw na brzuchu, kolacach czy w
  • Odpowiedz