Wpis z mikrobloga

#it #itsec #komputery

Znacie jakis fajny wirus na scammerow? Chcieli mnie dzisiaj naciać podając sie za pko, ze ktos niby wzial na moje dane kredyt. Udawalem kretyna komputerowego, obiecalem im wyslac swoje dane, ale na maila, "bo telefony #!$%@?".

Najlepiej cos destrukcyjnego, bo osobiscie znam tylko Jana Pawła ze starych czasow, a scammerow nie cierpie i chetnie bym im cos wiecej sprobowal zaszkodzic podsylajac pdf'a czy cos takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z rozmowy z koleżką ze wschodnim akcentem wynika ze to imbecyle w dziedzinie it-sec, stosuja samą socjotechnike, wiec jest szansa ze otworzy zalacznik.
  • 3
@dthprf nic nie zrobisz. Na słuchawkach debile, ale zazwyczaj ktoś z pojęciem ich pilnuje. Poza tym na pewno kompy na vm'ach itd.

Do mnie kiedyś dzwonili z jakimiś odsetkami od BTC. Rozmawiałem chwilę z Ukrainką, ale jak tylko ktoś się zorientował, że w #!$%@? walę to w połowie jej słowa rozłączył nas i tyle.
Lepiej zrobisz jak dasz nać do cern'u albo sms na 8080 (jak jest co wysyłać).
@sztynksiareczka: mam w historii sms'a sprzed 4 lat z jakims linkiem z tego samego numeru, wiec chyba faktycznie nikt im sie do dupy nie dobrał jeszcze.

Dzieki za 8080, nie pomyslalem o tym, zglosilem tylko do pko na ich infolinie, ale laska wprost mowi ze milicja nic z tym nie robi.