Wpis z mikrobloga

Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy, Profesor Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w czasie rozmowy w "Kropce nad i" w TVN24 nie krył zaskoczenia zachowaniem prezydenta. - Przechował w swoim pałacu przestępców, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem karnym i jeszcze ściganych z oskarżenia publicznego

Dzisiaj byłem kompletnie wstrząśnięty, bo pan prezydent zrobił coś, co umyka jakiemukolwiek racjonalnemu rozumowaniu - komentował profesor Jan Zimmermann. - Pan prezydent, który jest doktorem prawa, przechował w swoim pałacu przestępców, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem karnym i jeszcze ściganych z oskarżenia publicznego.

Profesor Zimmermann zwrócił uwagę, że spotkanie w Pałacu Prezydenckim "to nie była tylko krótka impreza, na którą ich zaprosił o godzinie 11". - Widać z tego, że on ich przechował do wieczora, czyli udzielił im pewnego azylu, schronienia w swoim pałacu - ocenił.

Mówi się o tym, że to jest mój uczeń. Ja go tego nie uczyłem. On mówi, że ciągle się uczy, więc widocznie go ktoś jeszcze nauczył później tego, jak należy nie tylko omijać konstytucję, ale i omijać prawo karne.

#pis #duda #polityka
  • 2