Wpis z mikrobloga

@zielony_goblin: to jak ze wszystkim. Jak ktoś tam zacznie "trochę więcej" jeździć na rowerze to też nie może patrzeć na tych jeżdżących na "marketowych złomach". Uwarzy piwko z brewkita? "Rany boskie, jakie te koncernowe piwa to szczyny". Kupi stary wzmacniacz stereo z lat 80/90? "No to był sprzęt, nie to co to badziewie co teraz produkują i sztucznie grają" itd. Normalne ludzkie zachowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zielony_goblin: a ja czasem wypiję to ekspresso w pracy, żeby jeszcze lepiej doceniać swoje przelewy ;). Ba, mało tego - jak jestem u rodziców to pijam rozpuszczalną z mlekiem :).

Jak ze wszystkim kwestia gustu - rodziców od lat próbuję przekonać do prawilnego dripa, a od kiedy mają Moccamastera to parzą w nim uparcie mieloną MKę i mówią, że to najlepsza kawa jaką pili :).
to jak ze wszystkim. Jak ktoś tam zacznie "trochę więcej" jeździć na rowerze to też nie może patrzeć na tych jeżdżących na "marketowych złomach". Uwarzy piwko z brewkita? "Rany boskie, jakie te koncernowe piwa to szczyny". Kupi stary wzmacniacz stereo z lat 80/90? "No to był sprzęt, nie to co to badziewie co teraz produkują i sztucznie grają" itd


@JackDaniels: dopiero po czasie, niekiedy po latach niektóym przychodzi otrzeźwienie że jednak
@toresh: no właśnie od lat próbuję znaleźć marketowy odpowiednik tego co wychodzi z mojego dripa i za cholerę się nie udaje (a cebula silna, więc chciałbym bardzo). Niestety, ale dobra kawa musi więcej kosztować + nikt nie praży kawy na jasno do marketu bo nie poleży 2 lata. A wysoka cena to nie snobizm tylko z reguły speciality stara się wspierać farmerów i płacić im uczciwe pieniądze za ich zbiory.
w sumie to klewer był moim kawowym początkiem, jakoś w listopadzie zacząłem się bawić i zaczynam robić się purysta xD


@zielony_goblin: o, to ja dopiero z jakiś rok temu go odkryłem, najpierw był super tani ekspres, potem porządny ekspres, potem AP, potem v60, potem FP, po drodze 3 zmiany młynka elektrycznego i dwa ręczne, potem end-game (przynajmniej na razie) ekspres i dopiero potem klewerek i hario switch, jeden został w domu