Wpis z mikrobloga

@dickdiepie wszyscy się dziwią pytaniu opa ale to że trzeba płacić za grę online to jest już dla nich całkiem ok.

Jak ktoś sie z pc przesiada to to na tyle kuriozalne, że wolą dopytać czy choć single działa bo równie dobrze jakiś producent by sobie wymyślił, że skoro gra ma moduł online to wogóle się bez abonamentu nie odpali.
  • Odpowiedz
@Medonix: niedługo gracze PayStation będą się zastanawiali czy mogą w ogóle uruchomić konsolę bez zapłacenia haraczu. Opłata za tryb multiplayer to patologia, do tego w PS5 zablokowali możliwość robienia kopii zapisu na pendrive. Teraz jak chcesz mieć kopię save to musisz zapłacić za zapis w chmurze (który jest za darmo na każdej innej platformie, Steam, epic, gog, a nawet na Xboxie)
  • Odpowiedz
ale to że trzeba płacić za grę online to jest już dla nich całkiem ok.


@Medonix: Za grę online, co zresztą wymyślił Microsoft, a nie za single. Jeszcze chwila i ktoś się zapyta czy będzie mógł włączyć konsolę bez opłacenia PS Plus.
  • Odpowiedz
Teraz jak chcesz mieć kopię save to musisz zapłacić za zapis w chmurze


@HumanBeing: Jest opcja eksportu danych konsoli do nośnika USB. W przeciwieństwie do PS4 nie da się wybrać jakie sejwy mają być przenoszone, ale nie jest też tak, że nie da się wcale. Nie powtarzaj mitów.
  • Odpowiedz
@HumanBeing: Ale jak "płacącym haracz" jak da się zrobić backup bez opłacania czegokolwiek?

No najwidoczniej nie jest to dla ciebie oczywiste. Ma to swoje podłoże techniczne - są modyfikacje zapisów gier PS4, w historii też zdarzało się, że konsole były przerabiane przez modyfikację sejwów (np. w ten sposób da się przerobić pierwszego Xboksa). Zapewne w ten sposób chcieli przed tym zabezpieczyć PS5.
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: gdyby powodem było zaciskanie kagańca graczom modyfikującym ich system, to nie daliby opcji kopiowania saveów przez robienie kopii zapasowej całego systemu. Ich celem było zgnębienie ludzi którzy nie chcą płacić im abonamentów
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i faktycznie, pytanie z pozoru głupie, ale ja mam subskrypcję i nie wiem jak to jest, kiedy ktoś nie ma wykupionej - a grę kupiłem komuś w prezencie.

Jakiś czas temu znalazłem komentarz w necie, że ktoś kupił grę i nie mógł w nią pykać, nie mają PS+ żadnego (nie mogę przypomnieć sobie, jaka to była gra, ale trochę mnie to zaskoczyło, stąd pytanie).
  • Odpowiedz