Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, internet zawalony jest różnego rodzaju scamami, które mają wyciągnąć od nas pieniądze lub dane. Ostatnio jednak na FB cały czas wyskakują mi różne reklamy, z nowym scamem, którego nie jestem w stanie rozgryźć.

Link przekierowuje do telegrama, na którym bot prosi nas o czytanie różnych kwestii i wysyłanie ich mu jako wiadomości głosowych. Za każdą taką kwestię (wysyłałem oczywiście puste nagrania) "przyznaje" 20 pln. W momencie, gdy chce się wypłacić kasę, oczywiście bot nie odpowiada.

Jaki może być cel czegoś takiego? Jedyne co mi przychodzi do głowy to sklonowanie głosu przez ai, spreparowanie jakiejś wypowiedzi i próba wyłudzenia kasy pod groźbą publikacji nagrania. Jakieś pomysły?

#scam #cybersecurity #bezpieczenstwo
kened332 - Jak wiadomo, internet zawalony jest różnego rodzaju scamami, które mają wy...
  • 11
  • 3
@Powstaniec troszeczkę powęszyłem, ale już chyba wiem.

Bot wcale nie milknie przy próbie wypłaty. Jest zabugowany i reaguje na niektóre wartości - powyżej 1000. Po podaniu takiej wartości, wyskakuje komunikat o tym, że minimalna kwota wypłaty to 10k. Bot nie pozwala natomiast w ciągu doby "zarobić" więcej niż 400 zł.

Podejrzewam, że na końcu będzie kazał zainstalować jakiś malware, "aby odebrać pieniądze", albo właśnie podac dane karty. Nie mam co robić w
@kened332: Właśnie obstawiam że jak ktoś zbierze trochę fejk $$$ to wtedy odblokuje się funkcjonalność i magicznie będziemy mogli podać nasze dane bankowe. Jakiemuś debilowi zaświecą się oczy na widok kwoty i wypełni to XD
@kened332: Wydaje mi się, że nawet może to mieć trochę sensu. Szukają osób bardzo zdeterminowanych. Coś w stylu: "Może podejrzane, ale spędziłem/łam miesiąc na wysyłaniu i mam wyjść z niczym? Chyba warto zaryzykować".
+ daje im to czas na sprawdzenie czy ktoś rzeczywiście odpowiadał, czy tylko chciał odkryć spam wrzucając fakeowe dane (jakiś szum, dmuchanie, czy wygenerowane).