Wpis z mikrobloga

#gry #konsole #grajzwykopem #pcmasterrace Siemka, całe życie grałem na pc, ale teraz zapragnąłem konsoli. Budżet +/- 1k, rozważam xbox series s, albo ps4 pro. Nie ukrywam, że chciałbym ograć exclusive’y na ps, ale to nie jest dla mnie aż tak ważne, jeśli xbox series s byłby znacznie lepszy. Co byście brali na moim miejscu? Telewizor bez 4k, więc to nie jest dla mnie istotne.
  • 11
@escapartelamuerte Gierki na ps na olx, nawet exclusive’y chodzą po akceptowalne przeze mnie pieniądze, więc to nie jest dla mnie jakims wyznacznikiem. Z tego co widzę xbox jest prawie zawsze 512 gb, a ps 1tb, to nie jest ważne? Niezbyt ogarniam jak wygląda to zarządzanie pamięcią na konsolach, jaka część jest lokalnie, a jaka w cloudzie.
@Ap-maokai-abuser: Series S mimo, że słabsze od Series X czy PS5 wciąż jest uznawane za nową generację konsol, więc mogą wychodzić na nią gry, które na PS4 nie zostaną wydane.

512 GB a 1TB to po prostu ilość miejsca na gry. Jeśli masz światłowód to według mnie nie powinno to w żadnym stopniu wpłynąć na wybór konsoli.

@Ap-maokai-abuser: bez ssd to co Ci z tym mocniejszych bebechów xD ps4pro to symulator loadingów.
No i jest też symulatorem odrzutowca w wymagających gierkach. To zupełna odwrotność cichego i szybkiego xss.
Za ps4pro przemawia tylko bloodborne i shadow of the colossus, no i używki na płytach.
@Ap-maokai-abuser: Na papierze może i GPU jest minimalnie szybsze w PS4 Pro, ale na tym się kończy ta szybkość w PS4. Na Xboxie Series S odpalisz gierki z poprzednich Xboxów i z nadchodzących Xboxów. Na PS4 odpalisz gry tylko i wyłącznie z PS4.
@Ap-maokai-abuser: @Horvath No nie do konca bo juz mamy problemy z grami na Series S, mniejszy SSD, chore ceny wydajnych SSD do Xboxa. Pytanie na ile masz ograniczony budzet, moze z cena SSD lepiej dolozyc do Xbox Series X. Chyba, ze jestes napalony na gier z playstation biorac pod uwage, ze wiekszosc ps4 i wszystkie ps5 nie odpala gier z ps3 (poza remasterami/remakami) a na kazda gre z najnowszych Xboxow zagrasz