Wpis z mikrobloga

Zadziała się magia we #wroclaw i tym razem w końcu po tylu latach posuchy zaczęli u nas zliczać automatycznie ile osób jeździ na #rower w 12 miejscach naszego pięknego miasta.

Jakby ktoś był zainteresowany to wyniki można sobie podejrzeć tutaj: https://www.app.sccanoo.com/?regionId=63184e09ffb1eb3820d5e537

Najbardziej zaawansowana jest jedyna lokacja z kamerą czyli Most Uniwersytecki która jet dostępna pod tym linkiem:
https://www.app.sccanoo.com/cam/65411b4fdd03993a4ddf29b1

Trochę nie chce mi się wierzyć, że na Grabiszyńskiej o 1 w nocy w taki mróz przejechało, aż 16 rowerzystów, a z rana w momencie szczytu komunikacyjnego odpowiednio 31/32/33.

No nic. Zobaczymy na koniec roku jak te piękne statystyki będą wyglądać. Może dzięki temu w końcu coś mądrzejsi będziemy na temat tego jak ten ruch RZECZYWIŚCIE wygląda, a nie tak jak zawsze przedstawiają go aktywiści.
Darth_Gohan - Zadziała się magia we #wroclaw i tym razem w końcu po tylu latach posuc...

źródło: 1

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kuraku: Patrząc na to co napisali tutaj: https://miejscawewroclawiu.pl/wroclaw-liczy-rowerzystow-specjalne-czujniki-i-kamera-pojawily-sie-w-12-lokalizacjach/ to wzięli ten Sccanoo.pir.

Jak się wejdzie na stronę scanoo.com to jest tam napisane tak jak na screenshocie.
Pełne dane techniczne są tutaj: https://sccanoo.com/wp-content/uploads/2023/09/SCCANOO-PIR-PL.pdf

To wygląda, że raczej najdokładniejsze nie jest bo starczy, że to źle zamontowali.
Darth_Gohan - @kuraku: Patrząc na to co napisali tutaj: https://miejscawewroclawiu.pl...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@rosomak94: Ten czujnik obojętnie gdzie będzie ustawiony to nie zliczy rowerzystów prawidłowo bo:

SCCANOO.PIR

SCCANOO.PIR zlicza pieszych i rowerzystów, ale nie klasyfikuje różnych typów obiektów. Klasyfikacja dostępna jest w urządzeniach typu SCCANOO.CAM.


Także jak pójdziesz jako pieszy po ścieżce rowerowej to też cię złapie. Jednym słowem te dane są guzik warte z wyjątkiem tych
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: jestem za rozwojem tej infrastruktury i rozbudową bezkolizyjnych ścieżek rowerowych. Oczywiście bez zabierania jezdni kierowcom. Jest jednak jeszcze sporo miejsc gdzie musimy wjeżdżać miedzy samochody na skrzyżowaniach a to zbyt komfortowe nie jest. Ale ogólnie idzie w dobrą stronę. Na trasie dom - praca czyli z gminy ościennej do centrum (ponad 10 km) jedynie na Jedności Narodowej muszę Ustroniem chwile jechać po jezdni a tak cała trasa ścieżką rowerową...
  • Odpowiedz
Trochę nie chce mi się wierzyć, że na Grabiszyńskiej o 1 w nocy w taki mróz przejechało, aż 16 rowerzystów


@Darth_Gohan: Uber eats, pyszne.pl i pewnie jeszcze kilka
  • Odpowiedz
  • 0
EEEE no spoko @sEB-q: Tylko post jest o zliczaniu rowerzystów, a nie o tym jaką mamy infrastrukturę. No, ale możemy pogadać o drogach rowerowych.

Aktywiści uparli się np. żeby ruch rowerowy szedł za wszelką cenę przez Świdnicką i tam kombinować ze zwężaniem ulicy. Spokojnie można by ruch rowerowy puścić przez pl. Muzealny/Muzealna do Zielińskiego lub Piłsudskiego i z Zielińskiego zrobić ładną arterię do dojazdu do Powstańców Sląskich przez Swobodną. Tam naprawdę można dobrze pokombinować i puścić ruch mniejszymi ulicami i byłoby łatwiej.

Jak jeździsz Jedności Narodowej to pewnie wiesz jak pięknie zrobili ścieżkę na Poniatowskiego przy skrzyżowaniu z Oleśnicką, że zabrali tam pas samochodom i tramwaje muszą stać za nimi bo zbudowali DDR
  • Odpowiedz
  • 0
@eloar:

Uber eats, pyszne.pl i pewnie jeszcze kilka


Przestałem wierzyć jak doczytałem jakie czujniki tam dali. Nie rozróżnia między pieszym, a rowerzystom. Po tamtej stronie Grabiszyńskiej ścieżka rowerowa jest gładsza niż chodnik także nie zdziwiłbym się jakby część to byli piesi :) Nie mówię, że wszyscy, ale część na pewno.

Do tego wczoraj nie był weekend więc knajpy też nie były czynne dłużej.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: tak o ruchu , i super że zliczają , a ja jestem za tym żeby ruch rowerowy był jeszcze większy, bo to naprawdę nie gryzie.

to pewnie wiesz jak pięknie zrobili ścieżkę na Poniatowskiego przy skrzyżowaniu z Oleśnicką, że zabrali tam pas samochodom i tramwaje muszą stać za nimi bo zbudowali DDR

Dokładnie o takie rozwiązania mi chodzi. Tzn zebu takich nie było :)
  • Odpowiedz
  • 1
@sEB-q: No spoko tylko jak chcą zliczać niech robią to porządnie bo teraz do tych danych to w ogóle nie będę miał zaufania. No, ale to Wrocław czego oczekiwać.

Ruch rowerowy tak jak mówię, żeby był większy to trzeba by w końcu pójść po rozum do głowy i zrobić porządne obwodnice. Bez tego to się nie uda.
  • Odpowiedz
Spokojnie można by ruch rowerowy puścić przez pl. Muzealny/Muzealna do Zielińskiego lub Piłsudskiego i z Zielińskiego zrobić ładną arterię do dojazdu do Powstańców Śląskich przez Swobodną.


@Darth_Gohan: taka trasa w dużej części już istnieje, ale wymaga remontu. Muzealna jest w fatalnym stanie (stare, przedwojenne szyny), ścieżka wzdłuż Zielińskiego jest współdzielona z pieszymi i wąska. Dalej na Swobodnej asfalt na ścieżce jest do wymiany bo ma z 20 lat i jest
  • Odpowiedz
  • 0
@rosomak94:

taka trasa w dużej części już istnieje, ale wymaga remontu. Muzealna jest w fatalnym stanie (stare, przedwojenne szyny), ścieżka wzdłuż Zielińskiego jest współdzielona z pieszymi i wąska. Dalej na Swobodnej asfalt na ścieżce jest do wymiany bo ma z 20 lat i jest w słabym stanie. Niemniej, ma fajny potencjał na zielony wylot z centrum.


Czyli trasy nie ma bo na odcinku po Muzealnej nawet nie masz jej wymalowanej. Plus jakość jest taka, że nikt nie ma ochoty tam
  • Odpowiedz