Wpis z mikrobloga

#oszukujo #telefony #gsm #sms #premiumsms

Uwaga na http://serce.mobi/ - właśnie dostałem SMS o treści "Czeka na Ciebie Miłosna Kartka! :) By ją zobaczyć wejdź pod adres [jakiśspersonalizowanylink]". Od razu widać że to spam bo kto normalny bawi się w takie coś, jednak po wejściu na stronę ładnie rzuca się w oczy usługa premium SMS. Wpisując czyiś numer (kogo zapewne nienawidzimy) zamawiamy u niego usługę odbierania raz dziennie wiadomości o charakterze walentynkowym w cenie 1zł plus VAT, wystarczy tylko żeby ten ktoś sobie ją aktywował wpisując PIN w spersonalizowanym linku żeby niby odebrać takową kartkę "od kogoś". niby pisze to w regulaminie ale tego nikt nie czyta.

Chwyt stary jak internet bo wiadomo że duet ciekawość plus głupota przynosi kasę ale ludzie dalej się na to nabierają, wyłowią pewnie trochę monet i zamkną interes zanim ktoś się tym zainteresuje otwierając znowu coś nowego. Mam nadzieję że nikt z wykopu się na to nie nabierze.
  • 5
  • Odpowiedz
@NeXIcE: wiem że trochę stary wpis, ale chciałam o to zapytać...

jak po prostu dostało się takiego sma z linkiem, ale nie wchodziło się w tego linka, to nie będzie się dostawac żadnych płatnych smsów? czy jednak będzie się dostawać?
  • Odpowiedz