Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie od wydania prawa jazdy będzie ono widoczne w systemie? Myślałem, że od razu od odebrania plastiku, ale sprawdzam zarówno w info-car i na stronie "sprawdź uprawnienia kierowcy" i nic nie ma. Tak samo w aplikacji mobywatel. Dokument odebrany wczoraj w urzędzie. Po ilu dniach mam zacząć się martwić, że pani w okienku czegoś nie kliknęła w kąkuterze? W razie kontroli sam plastik chyba nie wystarczy jak nie ma mnie w bazie, a chcę uniknąć odholowania auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #kiciochpyta
  • 9
@jandiabeldrugi: technicznie rzecz biorąc nie masz obowiązku posiadania mObywatela, plastik masz w ręce więc można olać.
Kiedy plastik odebrałeś? Może zaczekaj dzień lub dwa i wtedy sprawdź?

Chociaż teraz to działa bardzo szybko bo jak ostatnio auto rejestrowałem to po wyjściu z urzędu miałem już to w apce po aktualizacji.

A zobacz jeszcze przez www pewnie też jest taka strona jak mObywatel czy coś.
@Naxujmnietenkaktus: pisałem wyżej, że mobywatel to najmniejszy problem, bo uprawnień nie ma widocznych ani na stronie info-car (status "dokument gotowy do odebrania w urzędzie"), ani w serwisie gov.pl, gdzie po podaniu danych z plastiku, wyskakuje "nie znaleziono dokumentu". Poczekam jeszcze ze dwa dni, jak nic się nie zmieni udam się do urzędu. Ciekawi mnie tylko, czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację.