Wpis z mikrobloga

Ktoś jako prezent świąteczny kupił mi oficjalny dock. Z racji tego że tego wyrobu komputero podobnego nie da się dockować, to mam podejrzenie że się ten dock spalił.
Wysłałem zawiadomienie do Valve, ale zgaduje że nie obejdzie się bez wysyłki gwarancyjnej.
Jestem w innym kraju niż osoba która mi kupiła prezent. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

#steamdeck #valve
  • 39
  • Odpowiedz
  • 0
@Grysik: Zawiadomienie wysłałem wczoraj zobaczę co napiszą w poniedziałek, przynajmniej tym razem odpowiedź z cyklu:
"Kup oficjalny dock to rozwiąże każdy problem" odpada.

A irytują mnie te ułomności decka, żałuje że nie poczekałem i nie kupiłem Legiona, Linux Manjaro również dobrze by się sprawdził do takiego urządzenia.
  • Odpowiedz
  • 2
@Rustyyyy Panie Legion ponoć jest tak przegięty że nie idzie wyrzucać jak się suszara odpala przy wymagających grach no i bateria szybko leci na łeb i szyję. :P
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: a to nie wina VRR? Wydaje mi się, że to sporo narzuca.
Nie podłączenie ładowarki przy dockowaniu to błąd. W przypadku ROG Ally zwiększone zużycie peryferiów powoduje spadek TDP na APU xD Ba, nieoficjalne docki wymagają najczęściej ładowarek 100W zamiast domyślnej 65W.
  • Odpowiedz
  • 0
@gibbs: czym jest edid?
Nie rozłączę limitu FPS gdyż przy poprzednim docku tak miałem i ktoś zasugerował że dokując nie można tak robić.
Monitor to: Alienware (25 cali) AW2523HF
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: VRP włączyłem przez przypadek podczas nagrywania i zorientowałem sie podczas składania filmu. wyłączenie tej funkcji nic nie zmienia.
Co do ładowarki 100W to pierwsze słyszę. Ale przyznaj że było by dziwnie gdyby fabryczna ładowarka uszkadzała fabryczny dock
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: bozuuu dla czego w 2022 nia dało się kupić normalnego monitora. NIeistotne, ale czego przy 60 FPS całość się zachowuje jak by ten dock się spalił? W dupie mam te dodatkowe hz nie kupiłem go ze względu na matryce tylko wyjścia
  • Odpowiedz