Wpis z mikrobloga

Ostatnio mówi się o chęci likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej przez koalicję demokratyczną. Co o tym myślicie?

Ja uważam, że obywatel powinien znać historię swojego narodu i ją kultywować, zwłaszcza, że nasi sąsiedzi zza zachodniej oraz zza wschodniej granicy, prowadzą "ekspansję historyczną" oraz najzwyczajniej w świecie kłamią na temat Polski i Polaków.

#polityka #ipn #tusk #pytanie #ankieta
_gabriel - Ostatnio mówi się o chęci likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej przez koa...

źródło: 1-114129

Pobierz

Czy jeżeli będą chcieli zlikwidować IPN, to czy będziesz protestować?

  • Tak 36.2% (25)
  • Nie 63.8% (44)

Oddanych głosów: 69

  • 11
  • 0
@mecenassrenas:

IPN czyli przechowalnia PiSowskich partyjniaków

Można wymienić zarząd i zostawić najważniejszych pracowników, którzy mają największy wkład w pracę instytutu. To prawda, że trzeba się pozbyć PiS-owców z większości instytucji w kraju, ale ja likwidację IPN uważam za zdradę, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne czasy, gdzie pejsate gazety na nas jawnie plują, a Ukraińcy próbują gloryfikować swoich zbrodniarzy, zakłamując historię.
Ostatnio mówi się o chęci likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej przez koalicję demokratyczną. Co o tym myślicie?


@_gabriel: myślę że należałoby iść do źródła i zweryfikować czy rzeczywiście takie chęci są. Odpowiem od razu - nie ma. IPN będzie działał dalej ale na pewno nie wydając więcej niż NIK czy CBA. Przeciwnicy odpolitycznienia IPNu podnoszą głosy o chęci likwidacji tej instytucji przez KO bo w samej koalicji 15 grudnia nie ma takiej