Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej!
Zmagam się z #lzs
Zmiany występują głównie na głowie, oraz wokół nosa i na brodzie (głównie po goleniu do zera, czerwona skóra która złuszcza skórę po czasie).
Miałem od dermatologa jakieś leki (nazw nie pamiętam) które pomogły ale na bardzo krótko.
Całe życie używałem szamponu H&S ale ostatnio miałem mega mocny atak lzs na skórze głowy... Aktualnie pomógł mi szampon Schauma Anti Dandruff i myślę że z głową będę miał spokój ale czego używać do twarzy ? Brody zapuścić nie mogę i już nawet o tym nie marzę ale nie chcę ciągle walczyć z tą suchą skórą ...
Macie jakieś skuteczne sposoby ? Mogą być tabletki..
Dziękuję za pomoc! Bardzo mi psycha od tego siada już.. #wlosy #lzs #dermatologia #dermatolog



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: Na włosy używam szamponu Pirolam. Na skórę Retimax1500(głównie tam gdzie po prostu wysycha skóra), ExoTar Maść(mocno śmierdzi ;), dobrze złuszcza), Travocort(na receptę, na mocniejsze stany zapalne). Próbowałem szamponu dziegciowego to nie dawał rady, pewnie za małe stężenie, za to ta maść dziegciowa ExoTar robi robotę
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Mnie pomaga masc protopic.
Head and shoulders w dłuższej perspektywie się nie sprawdza. Sprawdź szampony Enilome - kosztują dyszkę, są bez sls i parabenow. Jest też seria pro, używam raz w tygodniu na głowę i brodę i praktycznie nic się nie sypie.
Do nawilżania używam kremu Mediderm. Sprawdza się najlepiej, lepiej od aptecznych, La Roche nie ma podjazdu nawet.
Masc protopic możesz mieszać pół na pół z clotrimazolem.