Wpis z mikrobloga

Mam dobrze prosperującą firmę w branży budowlanej, zadowalające stawki, dużo roboty i 100% zadowolonych klientów, informacje z otoczenia i z internetu rokują koniec złotej ery dla budowlanki, co mnie czasami stresuje. Co wy sądzicie na ten temat , anonimowi ludzie z internetu ? #budownictwo
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@GeDox: zgadzam, ale z drugiej strony nie ma komu robić, jest coraz mniej „dokładnych” i cierpliwych osób i ludzi którzy szanują cudze pieniądze - pierwszy lepszy przykład - znajomy z branży w każdej hurtowni w mieście jest skreślony i za materiał musi płacić z góry dodatkowo ma wyłudzone kilkadziesiąt tysięcy zaliczek, gdzie tylko przyszedł i coś rozbabrał XDD
  • Odpowiedz
@GeDox:

nie będzie stać na fachowców i będą robić gospodarczo


A kto będzie robić "gospodarczo"? To znaczy że inwestorem jest klient i bezpośrednio zatrudnia poszczególnych fachowców
  • Odpowiedz
Mam dobrze prosperującą firmę w branży budowlanej, zadowalające stawki, dużo roboty i 100% zadowolonych klientów, informacje z otoczenia i z internetu rokują koniec złotej ery dla budowlanki, co mnie czasami stresuje. Co wy sądzicie na ten temat , anonimowi ludzie z internetu ?


@ProDziekan69: Zasadniczo nikt tego nie wie co się wydarzy. O kryzysie w branży budowlanej mówi się od blisko dwóch lat.
  • Odpowiedz
A kto będzie robić "gospodarczo"? To znaczy że inwestorem jest klient i bezpośrednio zatrudnia poszczególnych fachowców


@PiotrFr: to znaczy, że fachowiec przyjdzie tylko podbić pieczątkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@tosiek33: ogólnie roboty jest znacznie mniej, jak ktoś szuka na fb wykończenia albo stolarza to są dziesiątki - setki komentarzy z autoreklamą, w hurtowniach też jest mniej ludzi i mniejszy przemiał
  • Odpowiedz
@ProDziekan69: Ja nie miałem na myśli same wykończenia, stolarza mówię o całym sektorze. Począwszy od hurtowni, producenta, sprzedającego, architekta, geodetę, stolarza itd. Cały łańcuch od dwóch lat mówi się o znaczącym kryzysie w branży. W moim mniemaniu wygląda na to, że w cyklu koniunkturalnym faza depresji sztucznie jest przeciągana w czasie kosztem kolejnych lat poprzez rządowe dotacje jak bk2, czy teraz wprowadzane szumnie 0%.
  • Odpowiedz
@ProDziekan69: luźny hajs odkładać lub inwestować w inny biznes, ale firmę budowlaną utrzymuj dalej i rób swoją robotę. Co się stanie to się okaże i nikt tego nie wie, ale w momencie jak jeszcze masz klientów w budowlance głupotą byłoby ją zwijać. Dłuższy temat w sumie bo mało informacji podałeś
  • Odpowiedz
@ProDziekan69 prawda jest taka, że jest mniej inwestycji i tego nie da się ukryć. Widać to na przykład w przetargach, gdzie obecnie startuje dużo więcej firm niż w latach ubiegłych, a presją cenowa jest odczuwalna. Jak ktoś jest niezadłużony, to nie ma presji, ale klika leasingów skutecznie motywuje niektóre firmy do brania zleceń po kosztach.
  • Odpowiedz