Wpis z mikrobloga

Ja to się nie dziwię, że wy jeszcze nic nie kupiliście i nigdy nie kupicie... W tym swoim narzekalstwie i roszczeniowości wymysliliscie sobie, że singiel powinien mieszkać na 70m i to w centrum Warszawy w deweloperskim oczywiście, każdy zarabia 10k netto na UoP (#!$%@? z tym, że drugi próg podatkowy bardzo szybko Cię dojedzie na takich warunkach i raczej ludzie przy takich stawkach na UoP już nie robią), programiści wszyscy mają 20k+, porownujecie nówki deweloperskie z ruderami zagranicznymi i wmawiacie jaka patola u nas. No nie mówię, że jest łatwo. Ale tak wykrzywiliscie obraz rzeczywistości, że już chyba sami w to wierzycie i nigdy nie będziecie gotowi na żaden kompromis tylko będziecie wiecznie czekali na swoje fantazje.

#nieruchomosci
pysznewpierdalator - Ja to się nie dziwię, że wy jeszcze nic nie kupiliście i nigdy n...

źródło: Screenshot_2024-01-06-15-30-27-747_com.android.chrome

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Ale tak wykrzywiliscie obraz rzeczywistości, że już chyba sami w to wierzycie i nigdy nie będziecie gotowi na żaden kompromis tylko będziecie wiecznie czekali na swoje fantazje.


@#!$%@?: przeciez ja sie od kilku mieszkan nie lapie na zadne bk2 to o czym ty bredzisz? zeby bylo smieszniej to wynajmuje to 70m2 w ktorym mieszkam od kogos.

Po prostu mieszkalem kiedys na 35m2 i to zadna zabawa. Byc moze kiedys tez mi przyjdzie
  • Odpowiedz
@programista15cm: piszę o tym że nie da się takiego #!$%@? czytać. Wychowywałem się w 6 osób na 90m. W zasadzie 5, bo ojciec wiecznie za granicą. Większość moich znajomych z czasów szkolnych miała porównywalne warunki. Albo jakieś 2 piętrowe gdzie dziadki mieszkały na jednym piętrze a rodzina ich dzieci na drugim. W miastach jeszcze gorzej. Ludzie poupychani w małych mieszkaniach. Pół Polski tak żyje. A Ty takie bzdury piszesz, że na
  • Odpowiedz
To czy optymalnie przeciętny singiel potrzebuje 70m czyli +- 4 pokoi? XD


@#!$%@?: nie, duzy salon, sypialnie i gabinet.

A rodzina potrzebuje duzy salon i kazdy swojego pokoju. W zasadzie jak uwazasz ze czlowiek nie zasluguje na swoja odrebna przestrzen to polecam wy**** do rosji, oni uwazaja podobnie. U nich sa inne normy.

Gdybys mial watpliwosci do pojedzi do holadnii, oni maja najlepsze warunki bytowe w spoleczenstwie. Norma sa mieszkania 100+
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: ale o czym ty chcesz dyskutowac? napisalem ze optymalnie bylo by gdyby kazdy singiel mial 70m2. W holadnii to nie jest nic szczegolnego. Oczywiste ze w polsce malo kogo na to stac, ale gdyby sie dalo to by bylo super. Zreszta przeciez do tego dazymy, po to jest ta presja na nieruchomosci
  • Odpowiedz
@programista15cm: jest presja nieruchomości, a nie dużej powierzchni per capita. Ludziom zawsze będzie mało. Jakby gdzieś budowali mieszkania 300m+ to byś pisał, że singiel optymalnie potrzebuje 150m. Nie wiem kto te standardy wyznacza.

Zgodzę się natomiast że dla rodziny duży salon i każdy swój pokój jest koniecznością. W Polskich miastach taka konfiguracja to zazwyczaj 55m salon z aneksem, sypialnia rodziców i pokój dziecka w przypadku rodziny 2+1. Jakby dodać jeden niekoniecznie
  • Odpowiedz
55m salon z aneksem, sypialnia rodziców i pokój dziecka w przypadku rodziny 2+1


@#!$%@?: to jest hardcorowa klitka. Nie zebym mieszkal swego czasu w ten sposob... wcale..
Rozumiem, ze tak sie da przezyc. Nawet jest do zdecydowanie powyzej minimum socjalnego.
btw Wyobraz sobie moja babcia mieszkala w 9 osob na 32m2 w baraku bez wody i swiatla. I czego to niby dowodzi? Uwazasz ze wszyscy Ci ludzie mieli optyamlne warunki do rozwoju?
  • Odpowiedz
@#!$%@? jaki sens ma kupowanie mieszkania mniej niż 55m jeśli ma się w planach mieć rodzinę i dzieci, żeby za 5 lat kupować nowe mieszkanie? Popyt na te klitki to największy rak, przez co jest bardzo mało sensownych mieszkań
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Pytanie ile z tych "optymalnych warunków" to fakty, a ile typowe brednie w internecie - gdzie niby każdy u siebie by miał siłownie, warsztat majsterkowicza, pokój do pracy 30m2, dwa duże psy które muszą mieć gdzie pobiegać no i telewizor minimum 100 cali bo na mniejszym się nie da nic oglądać. Alternatywnie, odklejka rodem z filmów/seriali (dzisiaj to raczej pokazówka bogatych 'influencerów'), gdzie byle biedak ma posiadłość na którą normalnie w
  • Odpowiedz
telewizor minimum 100 cali


@kampaw: to co napisalem Ci wyglada na odklejke? Nie mowie, ze to malo, ale nie wydaje mi sie zeby to byly jakies z dupy wymagania, fanaberie. Na pewno mozna zyc komfortowo i roziwjac sie posiadajac mniej, ale czy to naprawde tak duzo?

napisalem to co napisalem, sredniej wielkosci sypialnia (lozko 140-160) z duza iloscia szaf i z malym biurkiem na toaletke (u mnie tam drukarkja stoi ale
  • Odpowiedz
No nie mówię, że jest łatwo. Ale tak wykrzywiliscie obraz rzeczywistości, że już chyba sami w to wierzycie i nigdy nie będziecie gotowi na żaden kompromis tylko będziecie wiecznie czekali na swoje fantazje.


@#!$%@?: W takich Włoszech, które mają podobne problemy z mafią w polityce, edukacją, służbą zdrowia i milenialsami, których nie stać na mieszkania średnia cena od metra wystawionych 5771 mieszkań np. w Genui wynosi 1626 euro. W Rzymie (28186 mieszkań)
  • Odpowiedz
@#!$%@?: mam mieszkanie 75 metrów (niestety 3 pokojowe) i mieszkamy tam w 3 osoby. Jest ok, ale gdybym był w takim mieszkaniu singlem to też byłoby ok - duży salon, sypialnia i gabinet. W gabinecie ogarnąłbym sobie jeszcze siłownie. W sumie tak miałem dopóki nie pojawiło się dziecko.
  • Odpowiedz
Wychowywałem się w 6 osób na 90m.


@#!$%@?: tego calego programiste15cm mam na czarnej wiec nie obchodzi mnie co pisze, ale to że kiedyś było inaczej nie oznacza że teraz ma być tak samo.
  • Odpowiedz