Wpis z mikrobloga

#druk3d #bambulab #filament

Hej.
Skończyłem właśnie testową szpulkę z bambu lab i mam jeszcze jedną. Widziałem, że te szpulki tanie nie są, widziałem też, że jest opcja kupienia filamentu bez szpuli, ale nei do końca wiem jak to działa. Muszę im to odesłać? Kto ponosi koszty wysyłki (czy to się opłaca?).
A jak nie do nich to co/gdzie?

Pytanko drugie. Jaki i gdzie PLA kupować, żeby było najtaniej?
Dzięki za odpowiedź :D
  • 7
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: nie kupuj bez szpuli. Ja kiedyś kupiłem właśnie bez szpuli Fiberlogy i jest to tak poplątane ze połowa trafiła do kosza podczas próby odplątywania i nakładania na wolną szpule jaką miałem w domu. Dopłać i kup normalnie z szpulą
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: no niestety... chyba że znajdziesz jakieś fajne projekty, pomysły co ludzie robią z takich szpuli i możesz się pobawić, bądź spróbować sprzedać za kilka złotych jak zbierzesz większą ilość
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot
1. szpule od bambu są rozbieralne na pół, i maja cenny rfid czip w środku. nie wyrzucaj

2. refil od bambu są cudownie zrobione, nie słuchaj hejterów, to mauoa hy założyła, zobacz na yt jak to się wkłada na szpule. dopiero jak na (ofoliiwane opiete) wsadzisz szpule to usuwasz zabezpieczenia i uwalniasz filament, więc nic nie może być splatsne czy pomieszane.
  • Odpowiedz