Wpis z mikrobloga

Mam stary tvbox, jest to mi box s bodajże 2gb ramu. Czy mogę na to zainstalować armbian? jeżeli tak to czy później w razie czego mogę przywrócić oryginał? Jeżeli tak to jak zrobić kopię oryginalnego systemy tego boxa? Potrzebuje niewymagającego "kompa" z linuksem pod RTL SDR. Dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o obsługę linuksa.
#linux #armbian #komputery
  • 5
Dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o obsługę linuksa.


@Zgryd: to w tym wypadku daj sobie spokój, armbian nie ma instalatora a jak piszesz, że jesteś laikiem to na samych urządzeniach blokowych polegniesz. Nie wspominając już o tym, że mam wątpliwości co do tego czy w ogóle na tym armbianie pod chińskim tvboxem w ogóle będą działać urządzenia np sieć i czy w ogóle znajdziesz obraz armbiana pod tego tvboxa
@Zgryd: Męczyłem temat z dwoma tvbox'ami i armbianem. Fizycznie nieomal identyczne (lepszy był z "holograficznym napisem"), nazwa taka sama MXQ Pro 4K - elektronika i procesory inne, różne wersje Amlogic S905 / 801/805 czy coś takiego. Tego jest masa i nie jest łatwo dobrać "chodzącą wersję".

1. Tak, udało mi się zainstalować na jednym z nich (na drugim w rezultacie zainstalowałem inną okrojoną wersję androida - i ta chodziła lepiej niż
@Zgryd: widze, że jest nawet śmieszniej. Obraz jest a by go sobie wgrać musisz podpiąć fizycznie przez UART na płycie głównej i odpalić shella.

https://xdaforums.com/t/howto-linux-on-xiaomi-mi-box-s-mdz-22-ab.3884685/

Jakbyś chciał zgrać obraz tvboxa to pewnie musiałbyś dostać się do shella uboota po UART, zabootować ręcznie jakiś system live z pendrive do ramu, zrobić kopię dd na inny dysk i dopiero potem ewentualnie nagrać system. By w ogóle zacząć to musiałbyś się zacząć doktoryzować z