Wpis z mikrobloga

Jak zabezpieczyć się i przypilnować przy zmianie pracy? Wypowiedzenie składacie dopiero po podpisaniu nowej umowy? Kiedy w takim razie warto iść z tym do obecnego szefostwa? U nas w #pracbaza jeszcze jest taka kwestia, że niektórym osobom przy złożeniu wypowiedzenia proponują ciekawe podwyżki/ warunki aby zostali.
  • 12
  • Odpowiedz
@mietek1b: Zalezy.

Jakos tak z 7 razy mi sie zdaralo rzucac papierami. W roznych sytuacjach. Raz mialem robote agrana, raz nie (ale osczednosci pozwalajace miec wyjebongo)

Wszystko zalezy od sytuacji - a najbardziej od tego do jakiej firmy sie przyjmujesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: @programista15cm U nas w firmie często w takich sytuacjach chcą kogoś zatrzymać, i dają podwyżkę.
W sumie gdyby ją dali to bym może został. Kiedy najlepiej iść w tym temacie do szefostwa? Bo jak już podpiszę nową umowę to już chyba za późno?
  • Odpowiedz
@programista15cm: Tylko pytanie co sobie bardziej cenisz.
Ja bym tam wolal 20% w obecnej firmie niz 50 w nowej.

@mietek1b Jak podpiszesz wypowiedzenie to juz bedzie wiadomo ze sie zwalniasz. W zaleznosci od firmy albo hr albo przelozony przyjdzie pogadac. Jesli nie wspomna o podwyzce to moze oznaczac ze nie chca Cie zatrzymac. Nie oznacza to ze Ty nie mozesz wspomniec :P
  • Odpowiedz
@gorzki99: różnica między 20% a 50% to dla mnie aktualnie leasing na BMW 5 golasa z 3.0, a jeżdżę 23 letnim więc to dla mnie jak najbardziej duża różnica i przemęcze sie w nowej udajac ze pracuje i budując renomę
  • Odpowiedz
@programista15cm: Ja juz dawno przestalem lecic na kase. Mam specyficzna branze. Moge pracowac w 2 "trybach"
1-tryb stacjonarny
2-tryb wyjazdowy

1 to pn-pt 8h na miejscu. Nadgodziny to praktycznie kilka/kilkanacie w roku.
2 to delegacje. Jedziesz na 3 tyg i potem wracasz na tydzien wolnego do pl. Tylko ze wtedy pn-sb po 10h

Jak policzysz diete plus nadgodziny to z trybu 2 wychodzi 2x tyle wyplaty co z trybu 1. Jakies
  • Odpowiedz
@programista15cm: bardzo wielu mlodych (mozna powiedziec ze wiekszosc) wybiera tryb 2. I ja to rozumiem. To jest serio szybka droga do dorobienia sie. Sam tak 5 lat pracowalem (choc ja juz nie mlody :P). Nie rozumiem jednak tych co maja rodzine. Albo tachich ktorym sie wlasnie dziecko urodzilo a oni dalej jezdza. Dzieciak po urodzeniu zmienia sie praktycznie z dnia na dzien. A ty tego nie widzisz bo w miesiacu jestes
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Czyli najlepiej jeszcze przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą, i przed złożeniem wypowiedzenia, iść? Ja też wolałbym dostać 20% u obecnego niż zmieniać pracę za 30%.
  • Odpowiedz
Czyli najlepiej jeszcze przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą, i przed złożeniem wypowiedzenia, iść?


@mietek1b: NIe ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jak zmienialem robote i bylem pewny za nowego pracodawce to rzucilem papiery przed podpisaniem umowy. A bylem pewien bo w tej firmie juz kumpel pracowal. I tak 2x.
Dwa rzy rzucilem bez podpisania wczesniej nie majac nagrananej nowej roboty. Ale mialem wtedy oscczednosci i chcialem se wolne zrobic. Poza tym
  • Odpowiedz