Wpis z mikrobloga

#macbookpro #macbook #macos #apple #adobe
Siemka przesiadam się powoli z Windowsa na MacOS, pytanie jest takie, jakie aplikacje programy powinienem używać do w miarę „profesjonalnego” montowania amatorskich filmów, oraz kwestia obróbki zdjęć, generalnie w skrócie obróbka wideo, oraz obróbka zdjęć, czy jest coś dobrego darmowego? Nie wiem a jeśli jest coś płatnego pokroju pakietu Adobe jak to wygląda na macOS?
  • 10
czy jest coś dobrego darmowego?

@jozinzbazin_bozy:
iMovie
Wbudowana aplikacja Zdjęcia

Nie wiem a jeśli jest coś płatnego pokroju pakietu Adobe jak to wygląda na macOS?

Pomijając fakt, że pakiet Adobe na macOS trafił, jeszcze zanim w ogóle trafił na Windowsa, to ekskluzywny jest Final Cut Pro X, który jest płatną wersją, wcześniej wspomnianego iMovie.

Szczerze mówiąc, jestem zdumiony, że bardziej chciało ci się zapytać na wykopie, niż użyć
@jozinzbazin_bozy: No ja jeszcze dodam, że mi Photoshopa zastepuje całkowicie Pixelmator Pro. Czasami da sie go wyrwać w bardzo dobrej cenie - ja np wyrwałem za całe 0 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do filmów iMovie daje radę w bardzo amatorskich produkcjach i potem natrualnie przechodzisz na Final Cuta. Polecam przed rozpoczęciem zabawy obejrzeć parę poradników na start, żeby nauczyć się "filozofii" tego softu - czyli zarządzania
@jozinzbazin_bozy: No właśnie to, że nie da się pracować na dwóch ekranach. To jest standard w pracy nad wideo, że na jednym ekranie masz podgląd, na drugim bibliotekę a na trzecim obszar roboczy. I jak klikasz PPM w bibliotece a menu kontekstowe otwiera się na innym ekranie to jest to po prostu nieużywalne.

Inna sprawa, że jak coś jest nazwane drugim "premiere" to wcale nie musi być pochwała. Dla mnie programy