Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie remontu i chcę ogarnąć trochę instalacje internetową. Mam w ścianie kabel koncentryczny, który podłączony jest bezpośrednio do modemu od UPC. Chciałbym zastosować jakieś gniazdo, coby lepiej to wyglądało. Czyli że kabel ze ściany połączony jest z gniazdkiem, a do gniazdka wpinam się drugim kablem koncentrycznym i nim do modemu. To może być dowolne gniazdo antenowe ze złączem F? Takie będzie ok? https://sklep.tayama.pl/gniazdo-antenowe-sat-retro-z-ramka-czarne,25,14126,13879

#internet #elektryka #elektronika #remont #remonty #budownictwo #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
winslow - Jestem w trakcie remontu i chcę  ogarnąć trochę instalacje internetową. Mam...

źródło: IMG_7899

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@michail-filippo: Tam tylko coś ale zaślepka jest, zwykły plastik z dziurą. Nie wygląda to tak jak to gniazdo z linku, to 2 poziomie dziury.

@Def_ Nie bardzo rozumiem, beczki używam chyba do łączenia 2 wtyków, więc czemu miałbym przecinać kabel? To co mam wkręcone do modemu mogę po prostu wkręcić do beczki, ale beczka to nie gniazdko, więc nie czaję co za różnica, czy będę miał koncentryk wpięty do beczki, a
  • Odpowiedz
@winslow kolega dobrze radzi, beczki mają nakrętkę, wkładasz beczkę do tego otworu w plastikowej maskownicy i stabilizujesz nakrętką od środka. Nie ucinasz kabla tylko całego upychasz o ile wejdzie do puszki. Tylko sprawdź czy te dziury są dobre pod beczki.
A jak nie to spróbuj dokupić właściwe gniazdo sat , tej samej rodziny gniazd co reszta.
  • Odpowiedz
@winslow: No właśnie o to mi chodzi. Przerób to gniazdo co masz, na gniazdo zintegrowane z beczką. Dobre gniazdo do kablówki jest właśnie beczką, nie potrzebuje żadnych wbudowanych filtrów.
  • Odpowiedz
@winslow jak chcesz ładnie i przyszłościowo to:
Do swojego modelu gniazd kup ramkę na moduły keystone
Wtedy kupujesz beczkę F-F na keystone I to obsadzasz
Jak się zmieni coś to ramka zostanie, wymieniasz same keystone

Może być koncentruj, skrętka, światło
  • Odpowiedz
  • 0
@gonorrhoea_: @Tfuj_ex Niestety taki moduł nie nadaje się do tego gniazda retro ale poradziłem sobie beczką i nakrętkami, które przytrzymują beczkę z 1 i 2 strony ramki xD
Teraz mam 2 pytanie, pomyślałem, że skoro mi kują w ścianie, to może bym pociągnął ethernet do 2 pokoju. Czy dobrze myślę? Kupuję 2 takie gniazda: https://sklep.tayama.pl/gniazdo-lan-rj45-retro-z-ramka-czarne,25,14126,12875
1 montuję przy modemie, 2 w pokoju i puszczam w ścianie kabel ethernet, następnie podpinam się
  • Odpowiedz