Wpis z mikrobloga

Witajcie Wykopowicze! Chciałem się podzielić z Wami pewnym zdarzeniem na działce mojego starszego taty, który ma 69 lat. Zainstalowałem tam leśną foto-pułapkę na drzewie, a 25 grudnia 2023 roku, chwilę przed 17:00, udało się coś zarejestrować. Na szczęście nie było żadnego rozboju ani dewastacji. Gdyby nie kamera, nikt by nie wiedział, że ktoś tam wszedł, bo poza kradzieżą sadzonek malin hurtowo nie działo się tam nic szczególnego.

Kamera działa na baterie, a obraz można odtworzyć za pomocą USB na wyświetlaczu. Na działce jest kompletna ciemność. Na szczęście wbudowany czujnik działał sprawnie. Czy istnieje szansa na identyfikację sprawcy? Czy może istnieć technologia AI, która pozwoli wyostrzyć jego twarz? Czy policja będzie chciała przyjąć zgłoszenie, skoro nie było żadnych zniszczeń, ale uda się wykryć sprawcę? Działka jest ogrodzona wysoką siatką, a wejście wymaga wspinania się przez bramę.

Czy warto dostarczyć nagranie na pendrive do policji? Co myślicie, co mógł trzymać sprawca w ręku? Martwię się o tatę, który na emeryturze lubi tam przebywać, a na działce są pszczoły, fotowoltaika, i wiele innych rzeczy. Na działce nie ma dostępu do prądu z sieci. Doradźcie, co robić i czy udostępniając taki film nie łamie się prawa. Pozdrawiam!

kulukaj - Witajcie Wykopowicze! Chciałem się podzielić z Wami pewnym zdarzeniem na dz...
  • 12
@kulukaj: lepiej zrobisz jak wstawisz to na fb na jakieś spotted okoliczne, ludzie zobaczą, a być może sam podejrzany i będzie obsrany idąc ulicą, że ktoś go rozpoznał xD Wysyłać na policję to byłby sens gdyby rozwalił okno bo teraz to oni z tym nic nie zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kulukaj jak ktoś sugerowal, wrzuć na spotted czy ktoś rozpoznaje tego typa. Policja zapewne umorzy postępowanie, bo nic nie ukradziono. Jakby skradziono, to też by umorzyli. Pewnie robią rozpoznanie, gdzie co jest i gdzie warto się włamać.
@kulukaj: Nie zgłaszaj na policje. Nic nie zrobi. U mnie na działkach od ponad dziesięciu lat był spokój a ten sezon to jakieś nieporozumienie. Tylko w moim obrębie z 15 włamań "na chama". Przyjmą zgłoszenie, puszczą ze dwa razy patrol i to wszystko.
@kureci_paratko: Tez tak sądze, udostepnic z głównego konta na fb czy anonima itd. Bo data wejscia akurat w święta gdzie prawdopodobnie rodzina w domu. Dopiero teraz mam nagranie bo to zwykła fotobudka na drzewo za 250zł bez wifi powiadamiania sim.
@kulukaj fake konto/anonim to nie narazisz się na jakieś konsekwencje. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Może to jacyś cwaniacy z doświadczeniem i nawet złapany za rękę (na wideo), będzie chciał odszkodowania za opublikowanie wideo. Dlatego lepiej anonim i podpisanie, że kolega próbuje ustalić, kto włamał się na posesję... Bla bla bla. Już coś wymyslisz.
@kulukaj

@kureci_paratko: @walerianzdobywca był mój tato z pendrive na komendzie policja powiedziała że pendrive może być zawirusowany i nie mogą nagrania obejrzeć i to wszystko i że nie było włamania nie przyjmujemy zgłoszenia


Super. Jakoś w Czechach to nie problem i jak namierzyłem stracony telefon to właśnie na pendrive polecali przynieść screenshoty lokalizacji telefonu jakie zobaczyłem na stronie producenta przy namierzaniu telefonu. Nie mieli problemu z tym.