Wpis z mikrobloga

Po kilku tygodniach używania PS Portal jako główne urządzenie do grania mam kilka przemyśleń, może komuś pomoże w zakupie.

- PS Portal kupiłem z myślą oddania po tygodniu bo po reckach w sieci byłem bardzo negatywnie nastawiony ale mimo wszystko chciałem przetestować
- Portal działa świetnie o ile masz w miarę dobry router (wifi 6 wskazane mimo że Portal to wifi 5) wynalazki od ISP mogą nie wystarczyć, ja musiałem wymienić modem i kupić router wifi 6 żeby przestało wyostrzać na oczach obraz
- Gry w 60 fps są mega wskazane z oczywistych względów (lagi, płynność)
- Jakość streama jest świetna ale oczywiście gdy w grze pojawia się np dym na dużej części ekranu to algorytm się gubi i widać sporą kompresje
- Bateria wystarczy na jakieś 6h z 50% podświetleniem co jest naprawdę dużą wartością dla tego ekranu
- Ekran jest zaskakująco dobry z niezłymi czerniami i zerowym smużeniem
- Grip jest bardzo wygodny, lepszy na pewno niż w switchu i ROG ALLY, to w końcu pad z ekranem ze wszystkimi funkcjami trigger i bardzo dobrym wyważeniem
- wbudowane głośniki to bzyczki więc ja podłączam słuchawki
- właśnie, gniazda usb-c i jack są na dolnej krawędzi i to mega durny pomysł, podłączanie kabla do ładowania czy słuchawek jest bardzo niewygodne bo ta dolna krawędź jest dodatkowo na środku urządzenia i zasłonięta jest delikatnie elementem obudowy, kompletna głupota i zerowe UX
- ze względu na konstrukcję przyciski SHARE i PS są obok siebie więc u mnie robienie shotów kończy się wywoływaniem interfejsu konsoli, masa fajnych akcji mi przez to uciekła (wiem, nagrywa się), pamięć mięśniowa wygrywa i koniec
- na górze przyciski które są małe zlewają się z ostrymi krawędziami obudowy i znowu czasami trzeba dłużej macać albo spojrzeć na konkretny guzior
- interfejs schludny, prosty i raczej ok. Panel dotykowy umieścili na ekranie i jak się go dotyka to wyświetlają się niebieskie pola działające jak touchpad
- gram więcej na tym konusie niż na swoim nie najgorszym TV (55" OLED), nie umiem tego wyjaśnić (nadal mam prawo zwrotu)
- ogólnie jestem zadowolony
#ps5 #konsole #playstation
PeterPolska - Po kilku tygodniach używania PS Portal jako główne urządzenie do grania...

źródło: 20240103_210753

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
@PeterPolska w większości podzielam wrażenia. Ogólnie jestem zadowolony, taki produkt był mi bardzo potrzebny, pod względem wygody jest świetnie. Ale mając wybór (roczny bombelek here), to granie na TV Oled to zdecydowany wybór. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz