Wpis z mikrobloga

Jak udostępnić RTL SDR na smartfona? Mam antenę stacjonarną i chciałbym mieć dostęp przez smartfona do urządzenia. Chodzi o windows 10, na linuksa coś tam widziałem, ale jak to zrobić po windowsem?
#sdr #krotkofalarstwo #radio
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Rodriquez: a druga sprawa, że na openwebrx nie można od tak sobie przestrajać, z tego co pamiętam trzeba było konfigurować wybrane wycinki pasma o szerokości 2MHz tyle co dongiel jednocześnie odbierał, a chciałbym mieć całego dongla.
  • Odpowiedz
@Zgryd: nie masz takiej potrzeby ale w openwebrx możesz ustawić wiele zakresów dla tego samego dongla po prostu nasł#!$%@?ąc z wielu sesji będzie wszystkim przepinać, jak będziesz sam na tym siedział to możesz przepinać ile razy chcesz.
Ja jednego dongla miałem dla 4m i PMR i sobie przepinałem w miarę potrzeb.
  • Odpowiedz
@Zgryd: właśnie przerabiałem temat postawienia stacji odbiorczej z SDRem - czy to z zwykłym RTL czy MSI od SDRplay - Na Winde sa albo partyzanckie rozwiązania, albo mocno partyzanckie rozwiązania - Jest coś takiego jak rtl_tcp - wystawia interfejs sieciowy dla RTLa - wybierasz adres i port i działa, minus taki, że musisz sobie zarządzanie tego ogarnąć zdalnie. Jakiś restart jak się wysypie, ale dodać to jako usługę.

Bardzo partyzanckie to
  • Odpowiedz