Wpis z mikrobloga

Ale się wczoraj zdziwiłem. Mam u siebie na prowincji ten automat paczkowy Orlenu. Nie dojechały tutaj jeszcze żadne inne „paczkomaty” prócz dwóch z inPostu, ale nie spodziewałem się, że kolejny będzie Orlen. Już bym stawiał szybciej na jakichś wielkich zza granicy.
Orlen rzeczywiście tak przycisnął z tymi swoimi automatami na paczki, czy po prostu się trafiło jak ślepej kurze ziarno?

#orlen #orlenpaczka #olx #vinted
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Orlen to nie jest firma stricte przewozowa przecież, tylko zrobili sobie biznes w sferze gdzie zwietrzyli pieniądz. Podobnie przecież z zakupem prasy czy planami stworzenia sieci polskich dyskontów. Nie popieram tego, bo spółki skarbu państwa powinny robić to do czego zostały stworzone i działać w sektorach newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, a nie bawić się w biznes tam gdzie wolny rynek doskonale sobie radzi. Co następne? Narodowe lumpeksy?
  • Odpowiedz
@Ranmus: Państwo i tak mnie dyma na każdym kroku, to korzystając z Orlenu odzyskam po prostu kilka złotych. A inPost niech jeszcze wprowadzi w aplikacji kilka belek z informacjami o śladzie węglowym i razem ze swoim fatalnym podejściem do reklamacji i podbijaniem ceny sam się wyeliminuje. Niepaństwowa konkurencja również nie śpi i samych punktów DPD mam 3. Dwa z nich są otwarte od 6 - 22:30.
Ja i tak po
  • Odpowiedz
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Łysa pała to łysa pała, wiadomka, ale dalej to w miarę sensowny prywaciarz, pomijając giełdowe aspekty (oraz czas sprzed paczkomatów gdzie agresywnie walczyli w przetargach z PP na obsługę wysyłek, gdzie potem w warzywniaku odbierałem przesyłki sądowe). Przyznam rację natomiast co do reliktu zwanego PP i tym, że DPD robi robotę. W ostatnich latach zrobili większe postępy niż Inpost, przynajmniej u mnie na rejonie. Masa punktów, automat, kurier sensowny,
  • Odpowiedz
@Ranmus: Z tym DHL to myślałem, że u mnie są po prostu słabi, a to chyba jednak coś więcej. Tuż za Fedex na liście najgorszych kurierów jak dla mnie. A UPS to jakby nie istniał już wcale.

DPD to rzeczywiście poszło jak burza do przodu. Coraz częściej widuję też paczki w Dino (czy to czekające na odbiór czy nadane), a to właśnie z DPD się zbratali. I wyszło na to,
  • Odpowiedz
Orlen to nie jest firma stricte przewozowa przecież, tylko zrobili sobie biznes w sferze gdzie zwietrzyli pieniądz.


@Ranmus: nie, po prostu to jest związane z przejęciami. Kolportera przejęli z Ruchem, a K-EX jako powiązanego niedobitka, którego próbował ratować GEIS. Orlen ma spore możliwości na tym polu za sprawą sporej ilości stacji.
  • Odpowiedz
Nie popieram tego, bo spółki skarbu państwa powinny robić to do czego zostały stworzone i działać w sektorach newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, a nie bawić się w biznes tam gdzie wolny rynek doskonale sobie radzi. Co następne? Narodowe lumpeksy


@Ranmus: jeżeli alternatywą są niemieckie lumpeksy, to wolę narodowe od ORLENu. I jakaś krajowa konkurencja dla InPostu jest jak najbardziej wskazana.
  • Odpowiedz