Wpis z mikrobloga

Aż oczy bolą jak czytam niektóre komentarze na fejsie zwłaszcza jak są jakieś gówno burze. Rozumiem błędy w trudnych słowach ale pisać morze zamiast może i pisać chandel?! Aż mnie ręce swędzą by odpisać komuś takiemu zwłaszcza jak się mądrzy i poucza innych. Skąd w ludziach taki brak podstawowej wiedzy?
  • 11
  • Odpowiedz
@o_n_a: Skąd brak? Z braku czytania książek. Było coś takiego, kilkaset lat to trwało, przyszedł wykop, fejs, łatsap i tak dalej i skończyło się rumakowanie. Teraz emocje wyraża się emotikonkami, bo po co komu opisy, jakieś dłuższe zdania. Za trudne. Czyli jednak nie tylko głupota, a przede wszystkim lenistwo i konformizm.
  • Odpowiedz
@o_n_a: nie wiem ziom, omijam z daleka takie treści, brak polskich znaków, błędy ortograficzne, bezsensowne nadużywanie znaków interpunkcyjnych. Ludzie są po prostu leniwi, te wszystkie błędy podkreśla każdy program tekstowy i przeglądarki. Jak im się nie chce poprawnie pisać, to mi się nie chce tego czytać.
  • Odpowiedz
@o_n_a no kolego, to są lata ignorowania książek i nauki, bo Instagram, tiktok i fejsbuk ważniejsze. To już nawet za czasów epulsa i gadu gadu nie było takiego zidiocenia.
Po angielsku też ta składnia nie jest jakoś sensowna, zdarzają się babole, ale jakoś to kurde mniej razi. Może dlatego że angielski to nie jest mój natywny język, tylko nauczony. Choć u brytoli też są oczywiście ułomy, które przypieprzą się do ciebie,
  • Odpowiedz
Cofamy się do jaskiniowców, tylko zamiast rysować obrazki po ścianach, mamy smartfony.


@buczubuczu: Trafne. Najbardziej jednak niesamowite jest tempo tej degradacji. Z jakieś tak półtora - dwa pokolenia i mamy stado tępych baranów, zamiast cywilizacji człowieka ery informacyjnej. Co będzie dalej? Chyba jeszcze zostało kilka poziomów w dół, niestety. Film idiokracja był jednak zbyt optymistyczny, sytuacja będzie jeszcze gorsza. Z tą różnicą, że na filmie przynajmniej ogólnie było śmiesznie. A
  • Odpowiedz
@mike78 jest nadzieja w tym że sami się wykończymy. Bo swojej natury nie oszukamy - choćbyśmy byli w stanie złamać prawa fizyki i być ludzkimi bogami, tworzacymi wszechświaty na pstryk, dalej będziemy egoistyczni, kłótliwi i w dużej mierze samolubni. To już chyba lepiej, żeby na ziemię coś spadło, dajmy ewolucji szanse. Dużo gorzej już chyba być nie może.
  • Odpowiedz