Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie odnośnie #ubezpieczenia #dom - mam w interrisk ubezpieczenie domu + ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkich ryzyk i zalań. Pech chciał że dziś spadł mi laptop (pociągnięty za kabel od ładowarki) i zbiła się matryca. Macie jakieś swoje patenty jak to zgłosić aby ubezpieczenie zadziałało? I czy będą wymagać odemnie dowód zakupu tego oto laptopa? Dzięki! #pytanie #prawo
  • 4
@przemek1259: sprawdź w OWU jakie masz wyłączenia odpowiedzialności. Ja zgłaszałem podobną szkodę, jak mi chrześniak ściągnął lapka z szafki potykając się o kabel zasilacza - przyjęli bez problemu. Problem w tym, że to było 5 lat temu ( ͡ ͜ʖ ͡)
I czy będą wymagać odemnie dowód zakupu tego oto laptopa?


@przemek1259: Raczej tak, bo przy starym sprzęcie by nie robili problemów, ale jak większy $$ się szykuje, to skąd mają wiedzieć czy to twój sprzęt a nie jakiegoś znajomego, czy wręcz firmowy którego wrzuciłeś sobie w koszty w firmie, a np przy ubezpieczaniu nie rozszerzyłeś o odpowiedzialność za sprzęt firmowy/powierzony (nie wiem na którym produkcie ani których OWU masz, więc ciężko