Wpis z mikrobloga

@DinapeS: ja mam a129 i mam tylko jedno zastrzeżenie, kurna to WiFi to w zasadzie mogłoby nie być. Jak chcesz coś zrzucić z kamerki od ręki to czekasz 5 minut na jeden 500 megowy filmik
  • 0
@airflame: Co do zasilania po OBD, to coś może się przez to stać?

Wygląda to na bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w moim przypadku - bo kiedy będę wiedział że samochód przez kilka dni nie będzie używany i będzie stać w bezpiecznym miejscu, to mogę łatwo jednym ruchem odłączyć urządzenie od gniazda OBD, no a zaś zabawa z bezpiecznikami będzie chyba trochę bardziej skomplikowana (?)(*)
* - jeszcze nie miałem wideorejestratora, a
@DinapeS: W najgorszym przypadku może spalić się bezpiecznik. W najgorszym spali ci się OBD. Tak zabawa z bezpiecznikami będzie bardziej wymagająca uwagi. Jeśli chcesz by kamera działała gdy auto jest wyłączone kup powerbank np. https://allegro.pl/listing?string=powerbank%20kamera%20samochodowa

Podłączasz pod zapalniczkę albo bezpieczniki i ładuje Ci się w czasie jazdy. Potem wykorzystuje ten naładowany prąd do podtrzymywania kamery gdy auto jest wyłączone.
@airflame: czemu ma się spalić OBD2? używam od 2 lat w Kia.
jest na nim próg odcięcia ustawiony więc nie rozładuje aku

korzysta tylko z 2 pinów nie pobiera i nie wysyla informacji

jest kilka aut w ktorych fabryka ustawila wylacznik pradu w obd2 po dluzszym czasie np 2-3godziny

w pozostalych 90% moze wiecej obd chodzi nonstop bez problemu
@aktywnymaz: Znam przypadki że podłączenie się pod bezpieczniki (zapalniczki) przez kamerę powodowało zakłócenia w działaniu sensora deszczu w aucie :)

To elektronika, wszystko się może zdarzyć.

To tak jak masz UPC do komputera podłączony, mimo że jest to UPC i reguluje napięcie to jak walnie piorun to UPC nic ci nie da.