Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dostęp do trzech kont #gmail udostępnionych mi przez projekty, dla których pracuję/jestem wolontariuszem. Chciałbym, by korespondencja przychodząca i wychodząca z tych kont automatycznie lądowała na moim prywatnym Gmailu, tak, by w przypadku nagłego odcięcia od skrzynek/włamu/problemów technicznych mieć dostęp do wiążących kopii korespondencji.

Jak mogę to ustawić?

Czy można ustawić to w taki sposób, by było to niewidoczne dla osób, z którymi się komunikuję, i które są adminami workspace'u, który udostępnił mi Gmaila (chronionego moim prywatnym hasłem)?

#pytanie #mail #email #gmail #google #gsuite



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dostęp do trzech kont #gmail udostępniony...

źródło: gmail-app-free-download-how-to-create-a-new-account-2048x1152

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim w Gmail możesz ustawić pobieranie maili z innych kont i ustawic aby zostawiać kopię na serwerze. Wpisz w google, znajdziesz instrukcję.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Niewidoczne dla adminów Workspace’u? Nie ma szans - wszystko jest logowane. Oni nawet IMAP mogą zablokować jak zechcą, a co dopiero zwykły forwarding.

Wyprowadzanie danych firmowych poza systemy firmowe może być podstawą do zwolnienia lub innych czynności dyscyplinarnych.

To jest powiększenie możliwości wycieku danych i dodanie nowego wektory ataku (Twoje prywatne konto), z czego zakładam duża część maili w firmie macie pewnie klasyfikowaną jako poufne lub wewnętrzne nawet
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): To znowu ja, CISO z wyżej:

Żeby nie brzmiało aż tak bardzo korpo to powiem, że w takim wolontariacie też pewnie macie dane poufne lub może i nawet PII w mailach. Robienie sobie prywatnej kopii to pogwałcenie AUP jeśli ten wolontariat ma jakikolwiek ochotę być zgodny z GDPR.

Nawet w takim wolontariacie który jest nieprofesjonalny i nie ma żadnej privacy policy to jeśli ktoś włamie ci się na
  • Odpowiedz